موج
کدخبر : ۳۳۲۹۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332996

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

دکتر شکیبا گفت: با توجه به شروع امتحانات مدارس در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری ‌کرونا رعایت نکات بهداشتی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تأکید بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به‌منظور پیشگیری از شیوع کرونا در کرمانشاه به‌ویژه در فصل امتحانات دانش آموزان، تأکید کرد: مسئولین مدارس، دانش آموزان و والدین آن‌ها به‌منظور پیشگیری از شیوع کرونا ملزم به رعایت این نکات به شرح ذیل می‌باشند:

استفاده از ماسک برای دانش آموزان الزامی هست و باید خانواده‌ها از قبل در جریان این موضوع قرار گیرند.

در تکثیر و انتقال برگه‌های امتحانی و پاسخنامه‌ها ملاحظات بهداشتی مانند استفاده از ماسک و دستکش رعایت شود (هم توسط مراقبین هم دانش آموزان)

تصحیح اوراق امتحانی توسط معلمین نیز با تمهیدات بهداشتی (ماسک و دستکش) انجام شود.

تجمع در محیط مدرسه (دفتر، محل توزیع اوراق امتحان و ...) هم برای کارکنان و مراقبین و هم دانش آموزان و والدین ممنوع هست.

کلیه افرادی که در امتحانات شرکت می‌کنند اعم از کارکنان مدارس و دانش آموزان بایستی روز قبل از آزمون در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کرده و گزارش آن یا به‌صورت پرینت شده (مشابه کارت ورود به جلسه) یا از قبل با پیامک و.. به اطلاع مسئول برگزاری آزمون رسانده شود.

چنانچه دانش امور بیمار یا مبتلابه بیماری زمینه‌ای: قلبی-عروقی، فشارخون بالا، دیابت، بیماری‌های تنفسی مزمن، BMI بالای ۴۰، بیماریان با نقص ایمنی و تحت درمان با کورتیکو استروئیدها، بیماران تحت شیمی‌درمانی، بدخیمی‌ها و یا افرادی که پیوند اعضا شده‌اند در صورت تائید پزشک، آزمون به‌صورت انفرادی انجام شود.

جداسازی و ممانعت از ورود افراد مشکوک به بیماری (افراد دارای تب، سرفه خشک، تنگی نفس، اختلال بویایی و چشایی) و با انجام صورت‌جلسه برای دانش آموز برای پیگیری‌های بعدی بلامانع است.

درصورتی‌که یکی از علائم احتمالی بیماری در یک یا چند دانش آموز مشاهده شد فرد را ایزولاسیون (جداسازی) موقت در مدرسه و در اتاقی که از قبل به این کار اختصاص داده‌شده است انجام و آزمون از وی به عمل آید.

سپس در اسرع وقت به والدین دانش امور اطلاع دهند تا جهت بررسی به مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه کنند.

توزیع هرگونه خوراکی در محل آزمون ممنوع هست. افراد حاضر در جلسه (کارکنان، دانش آموزان و..) جهت آشامیدن آب باید از بطری آب شخصی استفاده نمایند.

دانش آموز باید لوازم‌التحریر موردنیاز را همراه داشته باشد و از دست‌به‌دست کردن آن بین دانش آموزان جدا" خودداری شود.

تماس افراد با یکدیگر مانند روبوسی و دست دادن اکیداً ممنوع هست. گواهی سلامت مستخدمین و سرایداران مدارس مرتب کنترل شود.

کارکنان، مراقبان و افراد حاضر در جلسه آزمون نباید از گروه‌های مادران باردار، افراد بیمار یا مبتلابه بیماری زمینه‌ای: قلبی-عروقی، فشارخون بالا، دیابت، بیماری‌های تنفسی مزمن، BMI بالای ۴۰، بیماریان با نقص ایمنی و تحت درمان با کورتیکو استروئیدها، بیماران تحت شیمی‌درمانی، بدخیمی‌ها و یا افرادی که پیوند اعضا شده‌اند به‌منظور پیشگیری از شیوع کرونا، باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها