موج
کدخبر : ۳۳۲۷۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332719

حسین فرشیدى خبر داد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ نفر از مبتلایان به کرونا در هرمزگان جان باختند و شمار جان باختگان در استان به ۷۲ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکتر حسین فرشیدی  رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، گفت: از جانباختگان، ۴ نفر در بندرعباس و بالای ۸۰ ساله، یک نفر در در میناب با سابقه دیابت و یک نفر ۶۲ ساله نیز در بندرخمیر با سابقه بیماری قلبی بودند.
به گفته دکتر فرشیدی، در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۲۴۵ نفر به شمار مبتلایان به کرونا افزوده شد و شمار کل مبتلایان به ۵ هزار و ۲۶۴ نفر افزایش یافت.
وی گفت: از مبتلایان جدید، ۱۶۵ نفر در بندرعباس، ۳۷ نفر در میناب، ۱۳ نفر در رودان، ۱۰ نفر در قشم، ۸ نفر در بندرخمیر، ۷ نفر در حاجی آباد، ۳ نفر در بستک و ۲ نفر در کیش ثبت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، افزود: اکنون ۲۵۸ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری اند که از این شمار ۳۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری اند و حال ۸ نفر نیز وخیم است.
دکتر فرشیدی گفت: تاکنون بیش از ۲۲ هزار آزمایش کووید ۱۹ در استان انجام شده است.
وی از مردم خواست از آمد و شد‌های غیرضروری خودداری کنند و شیوه نامه‌های بهد اشتی را به صورت جدی رعایت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مردم به ویژه در مکان‌های شلوغ حتما از ماسک استفاده کنند.
وی شستن منظم دست‌ها را از مهمترین عوامل پیشگیری از ابتلای به کرونا عنوان کرد و تاکید کرد مردم برای جلوگیری از شیوع کرونا جز در موارد ضروری از خانه خارج نشد.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها