موج
کدخبر : ۳۳۲۷۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332702

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: هرچند خیلی از محدودیت‌ها مرتبط با معیشت و اقتصاد مردم است اما باید همه با همراهی و همدلی تلاش کنیم خسارت‌های کرونا در کرمانشاه را به حداقل برسانیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در شورای اداری کرمانشاه گفت: موج جدید و پیک دوم کرونا در کرمانشاه آغازشده و احتمال دارد خسارت بیشتری نسبت به موج اول شیوع کرونا برای استان داشته باشد.

بازوند کم در جلسه شورای اداری استان با حضور آیت‌الله علما امام‌جمعه کرمانشاه، آیت‌الله محمدی عراقی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری، ماموستا محمدی امام‌جمعه اهل سنت کرمانشاه، رضایی نماینده مردم صحنه، کنگاور و هرسین در مجلس شورای اسلامی و مدیران استان سخن می‌گفت، اظهار داشت: انتظار داریم در شرایط فعلی مردم فهیم، شریف و ولایتمدار استان مانند مرحله اول در کنترل و مهار بیماری کرونا مشارکت داشته باشند و هرچند خیلی از محدودیت‌ها مرتبط با معیشت و اقتصاد مردم است و احتمال دارد خوشایند خیلی‌ها نباشد، اما باید همه با همراهی و همدلی تلاش کنیم خسارت‌های این بیماری را به حداقل برسانیم.

بازوند افزود: گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی نشان می‌دهد ویروس ضعیف نشده و مشخص نیست تا چه زمانی این بحران ادامه دارد و بر این اساس باید سازگاری لازم به لحاظ رعایت توصیه‌های بهداشتی انجام شود که خسارت کمتری به ما وارد شود.

وی بابیان اینکه در موج اول شیوع کرونا 194 بیمار در بیمارستان‌ها بستری و تحت درمان ویژه قرار گرفتند، گفت: در حال نزدیک شدن به 300 تخت هستیم و شرایط خوب نیست، بر این اساس هر اداره باید به‌عنوان یک رسانه در آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی به مردم کار کند و نقشی مؤثر و مهم در همراهی و پشتیبانی از دانشگاه علوم پزشکی و سلامت مردم بر عهده بگیرند.

بازوند حضور و مشارکت نهادهای انقلابی، حمایتی، جهادی و مردم را در رزمایش گسترده پویش همدلی و مواسات برای کمک به محرومان و آسیب دیدگان معیشتی از کرونا را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در این رزمایش که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری آغاز شد، حدود 100 میلیارد تومان کمک جمع‌آوری شد.

جهش تولید یک راهبرد است و باید ابزار تحقق جهش تولید را فراهم کنیم

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای تداوم مسیر پیشرفت و توسعه استان گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نقشی مهم و مؤثر در تحقق طرح‌های توسعه‌ای استان شامل اسناد اقتصاد مقاومتی، اشتغال، رونق تولید و پیوست جهش تولید بر عهده‌دارند و باید با همراهی به سمت و سویی حرکت کنیم بیماری کرونا مانع سرعت و پیشرفت برنامه‌های توسعه‌ای استان نشود.

مقام ارشد استان جهش تولید را یک راهبرد ذکر کرد و گفت: این مقوله باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود و در سرلوحه کار همه مسئولین و مردم قرار گیرد. خوشبختانه در استان پروژه‌های تأثیرگذار برای جهش تولید شناسایی‌شده و از مدیران هم خواسته‌شده امسال در تسهیل گیری نقشی به‌مراتب پویاتر و مؤثرتر ایفا نمایند به‌گونه‌ای که امور جاری کارآفرینان، تولیدکنندگان و سرمایه گذران در مسیر بروکراسی اداری دچار اتلاف زمان نشود و با سرعت بیشتری اقدامات انجام شود.

بازوند در ادامه این جلسه و در بخش دوم سخنان خود ضمن تشریح و تبیین گزارش آماری وضعیت اقتصادی استان تصریح کرد: کاهش نرخ بیکاری از 25 به 15 درصد در یک فرآیند برنامه‌ریزی‌شده صورت گرفت و امسال با برآورد انجام سرمایه‌گذاری 20 هزار میلیارد تومانی برای تسریع در مسیر تعالی و پیشرفت استان و در سال جهش تولید بیشتر از گذشته نیازمند همراهی دلسوزانه سیستم بانکی هستیم.

وی در ادامه این جلسه از فرمانداران شهرستان‌های تابعه در مقابله با کرونا و تسهیل فرآیندهای کاری برای مردم تشکر کرد و افزود: رسیدگی به وضعیت کشاورزان بسیار مهم است و بر این اساس امسال برای جبران برخی خسارت‌ها به فرمانداران دستور داده‌شده در مناطق تحت پوشش که امکان کشت برنج میسر است، نهایت همکاری و تعامل را با کشاورزان داشته باشند.

بازوند سامانه گرمسیری یکی از طرح‌های بزرگی در راستای ایجاد رونق اقتصادی و افزایش اشتغال‌زایی ذکر کرد و بیان داشت: در فاز اول این طرح 22 هزار هکتار آبی شود و گزارش‌های هفتگی نشان می‌دهد تاکنون 8 هزار هکتار آماده‌شده است. اتمام این پروژه تا ایلام 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و از 650 میلیارد تومان تخصیص امسال 350 میلیارد به استان کرمانشاه ابلاغ و جذب‌شده و تا پایان امسال تکلیف فاز اول این پروژه با رویکرد اشتغال‌زایی مشخص می‌شود.

استاندار کرمانشاه با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا، در پاسخ به سؤال مطالبات مطرح در خصوص پرداخت پاداش بازنشستگان گفت: قانون بودجه مشخص کرده است که ادارات از محل فروش اموال منقول و این پاداش‌ها را پرداخت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها