موج
کدخبر : ۳۳۲۶۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332619

جواد وفابخش :

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان اردبیل رکورددار تولید بذر ذرت کشور است و سیاست وزارت جهاد کشاورزی تداوم حمایت از موسسات و شرکت‌های تولیدکننده بذر است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، جواد وفابخش معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی در جلسه برنامه‌ریزی کشوری برای تولید بذر ذرت اظهار داشت: با توجه به نقش بذر به ‌عنوان یک تکنولوژی مورد نیاز بخش کشاورزی و نظر به ضرورت حمایت از صنعت بذر که در طی سال‌های اخیر نقش مهمی در ارتقاء تولید کشور داشته، سیاست وزارت جهاد کشاورزی تداوم حمایت از موسسات و شرکت‌های تولیدکننده بذر است.

وی افزود: استان اردبیل رکورددار تولید بذر ذرت کشور است و سیاست وزارت جهاد کشاورزی تداوم حمایت از موسسات و شرکت‌های تولیدکننده بذر است.

وفابخش تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در مقایسه با دیگر سازمان‌ها درسال گذشته در تولید بذر ذرت بسیار موفق عمل کرد و هم از لحاظ کمیت و هم کیفیت بی‌سابقه بوده است.

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: استان اردبیل در سال زراعی گذشته با تولید ۹ هزار و ۵۰۰ تن بذر با کیفیت عالی که در مقایسه با سال ۱۳۹۶ باصد در صد رشد در سطح سه‌ هزار و ۲۶۱ هکتار تهیه شده و بیش از ۹۰ درصد بذر مورد نیاز کشور را تامین کرده که این امر از خروج ارز جلوگیری کرده است.

وی اظهار کرد: همچنین پرداخت و تسویه کلیه مطالبات یارانه بذر سال ۱۳۹۷ به مبلغ ۳۲۷ هزار و ۱۲۵ میلیون ریال نیز انجام شده است و از میزان مطالبات یارانه بذر سال گذشته نیز به میزان ۶۶۹ هزار و ۸۷۵ میلیون ریال به کلیه استان‌ها و موسسات تحقیقاتی پرداخت شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها