موج
کدخبر : ۳۳۲۵۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332575

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از خرید تجهیزات و ادوات آتش نشانی به ارزش 310 میلیارد ریال در البرز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، محمد یساولی پیش از ظهر هفدهم خردادماه در آئین رونمایی از خودروهای جدید آتش نشانی که در محل سازمان آتش نشانی شهرداری کرج واقع در بلوار امامزاده حسن(ع) برگزار شد، اظهار کرد: در این راستا تجهیزات و ادوات سازمان آتش نشانی کرج به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال و در راستای تامین ایمنی شهر، رفع دغدغه شهروندان و بهبود شرایط موجود انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به فاکتورهای استاندارد ۶۴۳۰ افزود: بر طبق این استاندارد به ازای هر دوهزار و ۵۰۰ نفر یک نیرو آتش نشان، برای هر ۱۷هزار نفر یک خودروی آتش نشان و به ازای هر ۵۰ هزار نفر جمعیت یک ایستگاه آتش نشان نیاز است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج با اشاره به افتتاح سه ایستگاه آتش نشانی در سال گذشته در این کلانشهر گفت: اکنون ۲۹ ایستگاه آتش نشان در شهر کرج داریم که حدود دو ماه دیگر دو ایستگاه جدید به این تعداد افزوده خواهد شد‌.

وی با تاکید بر اینکه برای جمعیت یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفری شهر کرج به ۳۵ ایستگاه آتش نشان نیاز است و اکنون ۴ ایستگاه برای رسیدن به این استاندارد کم داریم، افزود: در حال حاضر ۱۰۱ خودرو عملیاتی آتش نشان داریم و با افزوده شدن ۹ دستگاه خودروهای جدید در بخش  ناوگان آتش نشانی کرج در کل ۸۵ درصد به استاندارد رسیده ایم.

به گفته یساولی در بخش جذب نیرو سازمان آتش نشانی کرج بالغ بر ۶۵ نیروی جدید طبق یک فراخوان داشته است که این تعداد به ظرفیت ۴۴۷نفر نیروی قبلی این‌سازمان افزوده شده اما هنوز ۱۹۱ نیرو کسر دارد و در کل ۷۸درصد در این زمینه استاندارد حفظ شده است.

وی بیان کرد: در کل در مجموع نیروی انسانی، ادوات، تجهیزات و ایستگاه های آتش نشانی به پیشرفت حدود ۸۲ درصدی دست یافته ایم و تا استاندارد کشور در این زمینه کمتر از ۲۰درصد فاصله داریم.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج با اشاره با اینکه در بحث المپیادها، تست های ورزشی و مسابقات نیرویهای این سازمان طی سال های اخیر رتبه های برتر را کسب کرده اند، عنوان کرد: در سه ماه پایانی سال گذشته در راستای آموزش شهروندی، آموزش خانه به خانه را داشتیم.

وی با این توضیح که سازمان آتش نشانی شهرداری کرج امسال ۸۰درصد بودجه عمرانی را کسب کرده است، گفت: در حوزه عملیات ۱۰۰درصد تجهیزات و ناوگان مورد نیهز خریداری و به ایستگاه ها شده است.

یساولی در بخش دیگری با اشاره به از بیست و پنجم اردیبهشت ماه تاکنون حدود ۵۵۰ مورد حریق علفزار داشته ایم که بخشی از آن در مکان های تصرفی نهادها مانند دامپروری، دانشگاه خوارزمی، مرغ مادر، زندان و غیره است، بیان کرد: این آمار به نسبت بالا است چون سال قبل در چنین بازه زمانی نیمی از وقوع این حریق ها رخ داده است و بهید به توصیه ها و اخطارهای آتش نشانی توجه کنند.

وی با بیان اینکه در بحث رسیدگی به حریق علفزارها حدود ساعت ۸ و ۳۰ شب گذشته دقیقه درگیر حریق در اراضی دامپروری در محدوده سه راه رجائی شهر شدیم، افزود: اگر اقدام به موقع نیروهای آتش نشان نبود ممکن بود ۵۰ تا ۶۰ هکتار اراضی کشت گندم آنجا آسیب ببیند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها