موج
کدخبر : ۳۳۱۷۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331760

معاون شهرداری قم:

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از بررسی وضعیت ایمنی تقاطع‌ها و پل‌های شهر قم در سال گذشته خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس حلوایی زاده با اشاره به اینکه در راستای مدیریت ترافیک شهر قم ایجاد پل‌ها و تقاطع‌های غیر همسطح در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: این موضوع بیش از 15 سال است که فقط در بخش احداث مورد توجه قرار دارد و در بحث تعمیر و نگهداری از سازه‌های قبلی اقدامات چندانی انجام نشده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه پل‌ها به‌عنوان سازه‌هایی دائمی محسوب شده که هرکدام حداقل تقریباً ۵۰ سال عمر مفید دارند، اضافه کرد: سال گذشته برای بررسی وضعیت ایمنی تمام تقاطع‌ها و پل‌های کوچک و بزرگ در شهر قم مشاوری گرفتیم و وضعیت تمام آن‌ها را تحلیل و آسیب‌شناسی کردیم.

حلوایی زاده با اشاره به انتخاب چند تقاطع شاخص که بیشترین خرابی را داشتند، گفت: از جمله مجموعه پل‌های شهید مصطفی خمینی دارای آسیب شناسایی شد که سال گذشته با هزینه سه میلیارد تومان تعمیر شد.

وی خاطرنشان کرد: تعمیر درز انبساط‌ها، بهسازی تیرها، ترمیم پدال‌های بتنی و پیاده‌روسازی تاکنون انجام‌شده است. نرده‌ها هم تا ماه آینده تکمیل خواهیم کرد و تمام این کارها بدون وقفه در عبور و مرور مردم انجام‌شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: امسال هم شاخص‌های بعدی در دستور کار قرار می‌گیرد تا بتوانیم طول عمر پل‌ها را افزایش دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها