موج
کدخبر : ۳۳۱۴۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331416

شهردار سنندج از اجرای تفریحات هیجانی( زیپ لاین) در پارک جنگلی آبیدر در آینده ای نزدیک در راستای جذب گردشگر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حشمت‌الله صیدی صبح امروز سه شنبه با بیان این خبر در گفت‌وگو با رسانه های کردستان، اظهار داشت: زیپ‌لاین یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین تفریحات هیجانی است که توجه علاقه‌مندان زیادی رو به خود جلب کرده است.

شهردار سنندج گفت: زیپ‌لاین وسیله‌ای است که دو نقطه با استفاده از سیم بکسل به هم وصل می‌شوند و با بهره‌گیری از شیب و گرانش زمین فرد را از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر انتقال می‌دهد و نحوه انتقال با حرکت قرقره روی سیم بکسل همراه با پوشیدن لباس ایمنی توسط فرد انجام می‌گیرد.

وی عنوان کرد: با تحلیل و ارزیابی معیارهای مختلف زیپ‌لاین‌ها را بسته به مکان احداث، اختلاف ارتفاع، شیب، علاقه صاحب‌کاران و… با ارتفاع و طول‌های مختلف طراحی، ساخت و نصب می‌کند که ضمن برآورده کردن خواسته مشتریان همه استانداردها را در فرایندها اجرا می‌کند.

صیدی گفت: پارک جنگلی آبیدر یکی از مکان‌هایی است که پتانسیل لازم برای نصب زیپ‌لاین و پل معلق را داشت.

وی از آغاز احداث زیپ‌لاین و پل معلق در پارک جنگلی آبیدر با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و اظهار داشت: طول مسیر زیپ‌لاین 320 متر و اختلاف سطح ذاتی آن 22 متر از پارک مشاهیر تا پشت پرده سینما روباز است که سکوی مبدا آن 9 متر (از سمت پارک مشاهیر) و سکوی مقصد 3 متر (از سمت پرده سینما روباز آبیدر) است.

صیدی در ادامه با اشاره به برنامه های آتی، اضافه کرد: علاوه بر نصب زیپ‌لاین، پل معلق نیز در آبیدر نصب می‌شود. 

شهردار سنندج اعلام کرد: این پل دارای طول 320 متر و عرض 120 سانتی‌متر بوده و ارتفاع آن از کف دره کوه آبیدر 88 متر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها