موج
کدخبر : ۳۳۱۰۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331054

رئیس کل دادگستری استان یزد؛

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: از چالش‌های دستگاه قضایی افزایش ورودی پرونده‌ها است که استفاده از مردم برای حل اختلافات و منازعات یکی از راهکارهای بسیار خوب دستگاه قضایی است..

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: شوراهای حل اختلاف نقش مهمی در کاهش پرونده‌های قضایی دارند و باعث ورود خود مردم برای حل مشکلاتشان در منازعات فیمابین می‌شود.

وی در مراسم افتتاح دفتر شورای حل اختلاف اصناف مرکز استان یزد افزود: از چالش‌های دستگاه قضایی افزایش ورودی پرونده‌ها است و با توجه به بحران کرونا باید پیش بینی این افزایش را داشته باشیم و این حجم از ورودی علاوه بر پرونده‌های مسن دستگاه قضایی است.

 وی ادامه داد: با تلاشی که توسط قضات و پرسنل دادگستری استان یزد صورت گرفت در سال گذشته بیش از ۱۱ هزار پرونده مسن کم شد و لذا قضات با فراغت بال بیشتری در امر قضاوت خدمت خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: استفاده از مردم برای حل اختلافات و منازعات یکی از راهکارهای بسیار خوب دستگاه قضایی است لذا در ابتدا از حوزه گردشگری و امروز در قسمت اصناف شوراهای حل اختلاف آغاز بکار می‌کند تا از مراجعه افراد به سیستم قضایی اجتناب شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر مدیران دستگاه قضایی استان عمدتا جوان هستند و دوران اینکه پشت میز بنشینیم تا مردم به ما مراجعه کنند، گذشته و خود ما در سطح جامعه آمدیم و با روحیه فسادستیزی و انقلابی به مردم خدمت خواهیم کرد تا از رفت و آمد مردم به دستگاه قضا با استفاده از پتانسیل شورای حل اختلاف کاهش دهیم.

دهشیری افزود: با توجه به اینکه شورای حل اختلاف اصناف در مرکز استان یزد راه اندازی می‌شود، پرونده‌هایی که در ارتباط با اصناف باشد به این شورا ارجاع خواهد شد و قطعا باعث خیر بسیار زیادی خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها