موج
کدخبر : ۳۳۰۹۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330908

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان خبر داد:

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از اجرای طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای از اول خرداد ماه در شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، داریوش امانی گفت: در 13 خیابان شهر اصفهان از ابتدای خردادماه از ساعت هفت تا 21 به جز روزهای تعطیل، طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای در آنها اجرا می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای در سه منطقه شهر اصفهان، اظهار کرد: این طرح از فردا یکم خردادماه در مناطق یک، پنج و شش اجرایی خواهد شد.

امانی ادامه داد: 13 خیابانی که شامل اجرای این طرح می شود؛ شمس آبادی، طالقانی، شیخ بهایی، کاشانی، شیخ صدوق میانی و جنوبی، چهارباغ بالا، خیابان توحید شمالی، میانی و جنوبی، نظر شرقی و غربی و نیکبخت است که از ساعت هفت تا 21 به جز روزهای تعطیل، طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای در آنها اجرا می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه با اجرا شدن این طرح نه تنها ارتباط مالی مستقیم بین پارکبان با راننده قطع می‌شود، بلکه به تجهیزات هزینه‌ساز و کم‌اثری همچون پارکومتر هم نیاز نخواهد بود، گفت: طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای با هدف کاهش بار ترافیک شهری و تخلفات ایستایی از جمله پارک دوبل، صرفه جویی در زمان، عدالت اجتماعی در راستای استفاده از فضاهای شهر و رونق کسب و کارهای مجاور خیابان به دلیل فرصت پارک برای افراد بیشتر اجرا می شود.

وی تصریح کرد: در طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای، متقاضیان باید برای ثبت‌نام و درج مشخصات خودرو در سامانه «park.mytraffic.ir» اقدام کرده و از سه طریق اصفهان کارت، پرداخت اینترنتی در سایت مربوطه و اپلیکیشن "اصپارک" نسبت به پرداخت هزینه خود اقدام کنند.

امانی با اشاره به اینکه اطلاعات مدت پارک خودرو و هزینه آن توسط خودروهای مجهز به دوربین که در طول روز معابر را کنترل می‌کنند، ثبت و محاسبه می‌شود و هزینه آن به‌صورت خودکار از حساب شخص در سامانه برداشت خواهد شد، افزود: در صورت عدم پرداخت هزینه، جریمه به صورت آنلاین از طریق ارسال پیام کوتاه به مالک خودرو اطلاع داده می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: از جمله مزایای این طرح هوشمند می توان به توانایی ثبت لحظه ای پلاک ماشین، اتصال به دیتا بیس و جریمه در همان لحظه، امکان مدیریت نیم ساعت رایگان اول برای هر پلاک در یک خیابان و در یک روز، امکان اتصال و ارائه سرویس به سامانه تشخیص و صدور جریمه الکترونیک با درصد خطایی نزدیک به صفر اشاره کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها