موج
کدخبر : ۳۳۰۸۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330826

چنان‌چه عموم مردم بتوانند از کانون‌های شیوع ویروس کرونا آگاهی یابند، همه‌گیری این ویروس کاهش خواهد یافت؛ رویه‌ای که شرکت فولاد هرمزگان نیز در پیش گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، یکی از راه های کنترل ویروس کرونا آگاهی بخشی عمومی و ارائه‌ی هشدارهای لازم به شهروندان برای پیشگیری از ابتلا به کووید 19 است.

کنترل گسترش ویروس کرونا از طریق مداخلات بهداشت عمومی بهترین سناریو است چرا که کمترین هزینه و بار را بر سیستم درمانی تحمیل می‌کند و اثربخشی بیشتری در پی خواهد داشت.

*شناسایی محلات و اماکن آلوده

یکی از کشورهایی که آگاهی بخشی نقشی اساسی در کنترل شیوع در آن ایفا کرد، کشور چین بود که مسئولان بهداشتی این کشور با طراحی نرم افزارهایی که مکان تردد افراد مبتلا به کرونا را نشان می داد، توانستند در روشی ابداعی از پیشرفت این بیماری جلوگیری کنند.

با این حال مدیران شبکه بهداشت و درمان ایران و به تبع آن مدیران استانی در هرمزگان تا زمانی که موضوع ابتلای گسترده به بیماری از سوی شهروندان یک منطقه یا شاغلان ناحیه‌ا‌ی صنعتی در شبکه های اجتماعی فاش نشود، از ذکر مکان‌های آلوده پرهیز می‌کنند و آگاهی عمومی نسبت به میزان خطر را حقی عمومی نمی دانند.

*اقدام پیشگیرانه فولاد هرمزگان

با این حال سیزدهمین جلسه کمیته کرونا در شرکت فولاد هرمزگان حاوی پیام‌هایی بود که به نظر می رسد باید شاهد تغییر این رویکرد در محدوده کارکنان این شرکت باشیم.

« علی اکبر محمود صالحی » مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت فولاد هرمزگان ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در این شرکت فولادی، گفت: کانون‌های شیوع بیماری شهر بندرعباس با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه شناسایی می‌شود و به اطلاع کارکنان و خانواده‌های آنها خواهد رسید.

وی بیان داشت: چنان چه اقدامات کنترلی را برای پیشگیری کارکنان این شرکت از بیماری کرونا انجام دهیم، در واقع جمعیتی ١٢هزار نفری را کنترل خواهیم کرد.

صالحی از کارکنان فولاد هرمزگان خواست که از تردد در مکان های شلوغ پرهیز کنند و به اطلاعیه های بهداشتی صادره از سوی این شرکت توجه لازم را داشته باشند.

*اطلاعات موجود است

با بررسی اظهارات مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت فولاد هرمزگان ، به این نکته پی می بریم که نقاط آلوده شهر بندرعباس نیز شناسایی و اطلاعات مربوط به آن پایش شده است.

در این شرایط در راستای رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی و افزایش حساسیت عموم مردم نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این اماکن، باید مجوزهای لازم صادر شود تا هر روز شاهد افزایش آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان نباشیم.

مدیران استانی با پیچیدن نسخه یکسان برای آحاد مختلف جامعه و فرار از اعلام شفاف اطلاعات مربوط به این بیماری راه به جایی نخواهند برد و بی شک متضرر اصلی این بی تدبیری مردم خواهند که باید با جان خود بهای این سومدیریت را پرداخت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها