موج
کدخبر : ۳۳۰۷۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330741

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان اعلام کرد:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اقتصاد استان اصفهان در دوران کرونا قریب به 30 هزار میلیارد تومان متضرر شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی در جلسه کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار با تاکید بر اینکه شرایط اقتصادی موجود نیازمند جد و جهد بیشتر در تمامی حوزه ها می باشد، گفت: اقتصاد استان اصفهان در دوران کرونا قریب به 30 هزار میلیارد تومان متضرر شد و این به معنای لزوم اتخاذ ساز و کارهای تکمیلی در بنگاه های اقتصادی است.

وی افزود: باید قبول کنیم که تبعات کرونا بر بدنه اقتصاد بیش از 15 ماه به طول می انجامد و در این شرایط تجدید نظردر ابعاد کسب و کارها ضروری است.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان با بیان اینکه فعالان اقتصادی ما بحران منابع انسانی ناشی از کرونا را تجربه کرده اند، تصریح کرد: قطعا روش های سنتی فروش و بازاریابی تغییر می کند و کشور ما به دلیل تجربه تحریم های اعمال شده، در بخش زنجیره تامین به دلیل وجود ذخایر استراتژیک بنگاه ها کمتر متضرر خواهد شد، اما با این وجود بحران مالی در این دوران اجتناب ناپذیر می باشد.

مسعود گلشیرازی گفت: در این شرایط لازم است اتاق های بازرگانی نقش حساس تری ایفا نموده و آگاهی بخشی بیشتر به اعضا را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در اتاق اصفهان، افزود: اتاق بازرگانی اصفهان بنا بر رسالت اصلی خود در حوزه کسب و کارها با تشکیل ستاد مشترکی با همکاری دانشگاه های اصفهان، صنعتی، هنر و آزاد اسلامی به بومی سازی گزارشات منتشر شده موسسه مکنزی و دانشگاه هاروارد در نحوه برخورد بنگاه های اقتصادی با بحران کرونا پرداخت.

رئیس اتاق اصفهان طراحی بسته های توانمندسازی اعضا توسط مرکز توسعه سرمایه انسانی را از دیگر اقدامات این اتاق عنوان کرد و گفت: کرونا در کنار تهدیدات به وجود آورده با حذف درآمدهای نفتی و بازشدن عرصه فعالیت شرکت های دانش بنیان، فرصت استثنایی به وجود آورد.

وی تحقق سیاست های اقتصادی شفاف را در جبران GDP از دست رفته استان مهم ارزیابی نمود همچنین بر ضرورت تغییر رفتار سازمان های مختلف با فعالان اقتصادی در شرایط بعد از حادث شدن کرونا تاکید کرد.

گلشیرازی انتشار گزارشات مکرر از وضعیت بنگاه های اقتصادی در شرایط پیش و پس از کرونای صنعتی را در ایجاد فشار علمی به بدنه دولت به منظور حمایت حداکثری از بنگاه های اقتصادی مهم دانست. 

غلامرضا اخوان فرید، رئیس کمیسیون بهبود و توسعه کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان نیزتغییر در الگوهای دوستی و دشمنی بین کشورها، سرعت بیشتر در حرکت کانون های قدرت به سمت شرق و حرکت به سمت تضعیف و یا فروپاشی سازمان WTO را از جمله تغییرات ناشی از کرونا دانست و افزود: کرونا نشان داد که شرکت های بزرگ علیرغم داشتن قدرت و سرمایه لازم، در شرایط بحرانی از قدرت مانور کمتری برخوردار بوده و قدرت تطبیق پذیری با تغییر شرایط در شرکت های کوچک و متوسط بیشتر است.

وی در ادامه ضمن انتقاد از عملیاتی نشدن بسته حمایتی بانک ها از بنگاه های آسیب دیده از کرونا و تاخیر در پیگیری پرونده وام های معوقه فعالان اقتصادی، تسهیلگری و حمایت از تولید کنندگان در این دوران را بسیار ضروری دانست و تصریح کرد: اصلاح ساختار اقتصادی کشور و مقررات زدایی به منظور  بهبود جهش تولید نیازمند یک عزم جدی و سیاست گذاریهای ویژه است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان ایجاد فضای رقابتی و حذف رانت خواری و انحصارگرایی را از عوامل تحقق جهش تولید دانست و خواستار رفع دیوانسالاری در سازمان های مختلف و تکلیف دستگاه های اجرایی در ایجاد ساز و کارهای عملیاتی برای جبران کاهش فعالیت صاحبین کسب و کارها تا تیرماه سال جاری شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها