موج
کدخبر : ۳۳۰۷۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330732

نگاهی به پویشی که فضای مجازی هرمزگان را تحت تاثیر قرار داد؛

در روزگاری که محرومیت از در و دیوار هرمزگان می بارد، راه اندازی پویشی با هدف دریافت مجوز «تردد خودروهای مناطق آزاد در هرمزگان» بیشتر به نمایشی تبلیغاتی مانند است.

به گزارش خبرگزاری موج، «کیانوش جهانبخش» عضو شورای شهر بندرعباس و  نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل پارلمان مردمی بندرعباس چندی پیش در صفحه اینستاگرام مردم هرمزگان را مخاطب قرار داد و نوشت: «مردم شریف، نجیب و بزرگوار هرمزگان؛ لطفاً جهت احقاق حق خود در کارزار صدور مجوز تردد خودروهای پلاک منطقه‌ی آزاد در محدوده استانی با شعاع ۱۵۰ کیلومتری شرکت نمائید، درخواست ما فراتر از قانون نیست، آنچه در سایر مناطق آزاد و استان‌های دیگر اعمال گردیده، مورد انتظار و مطالبه‌ی ماست… لطفا مشارکت، همراهی و انتشار فرمایید.»

وی سایتی را نیز برای جمع آوری امضا معرفی کرد و پس از به وجود آمدن زمزمه هایی مبنی بر این که سایت مذکور در حال سرقت اطلاعات کاربران است، بیشتر به نقل محافل تبدیل شد، تا جایی که پلیس فتا نیز به تکذیب سرقت اطلاعات پرداخت و امنیت این سایت را تایید کرد.

اما ورای این بازی‌های رسانه‌ای باید به «کیانوش جهانبخش» که افتخار خود را بزرگ شدن در محله‌ی «فرودگاه قدیم» بندرعباس می‌داند، متذکر شویم که وی نه تنها دغدغه‌ی همه‌ی مردم بندرعباس بلکه دغدغه‌های هم‌محله‌ای‌های خود را نیز به درستی درک نکرده است. در روزگاری که مردم درگیر تامین معاش روزمره خود هستند و غم نان بزرگ ترین غم این روزهای هرمزگان است، چرا کمپینی برای این موضوع تشکیل نمی شود؟!

اختصاص ته‌لنجی به ملوانان هرمزگانی، بازگشت مازاد درآمدهای مالیاتی به استان، استیفای حقوق کارگران تنظیف شهرداری بندرعباس، بهداشت شهر، وضعیت اورژانسی مدارس تخریبی استان و صدها دغدغه‌ی مهم‌تر که چالش اصلی مردم بندرعباس و هم محله‌ای‌های آقای جهانبخش است، همچنان روی زمین مانده اما تردد خودروهای لاکچری به عنوان دغدغه‌ی مردم هرمزگان برجسته و رسانه‌ای می‌شود. آیا پرداخت به این موضوع فراموش کردن طبقه اجتماعی و پرداختن به دغدغه های قشر نازکی از جامعه‌ی بحران زده ایران و لاکچری بازی نیست!؟

در حالی که قیمت پراید به مرز یک میلیارد ریال نزدیک شده است و اکثر جوانان باید لفظ «آرزوی خانه و ماشین دار شدن» را با لفظ «حسرت خانه و ماشین دار شدن» تعویض کنند، راه اندازی پویش به‌حق تردد خودروهای مناطق آزاد در هرمزگان اگر موج‌سواری و پرت کردن اذهان عمومی نسبت به مسائل روز جامعه نباشد، نشان از درک ناصحیح از وضعیت فعلی اجتماع است؛ به ویژه اکثریت هرمزگان‌نشینان.

با این حال امیدواریم نفس مطالبه گری مسئولان ضمن همراه سازی مردم، اصیل تر پیگیری شود و بیش از پیش شاهد بهبود سطح رفاه هم استانی ها و جلوگیری از تضییع حقوق عمومی باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    ما که حسرت ماشین قراره به دلمون بمونه چرا حداقل چندتا ماشین قشنگ تو شهر نبینیم تا حداقل مقداری روحیمون باز بشه؟


    یا حتی با این روش میشه ماشین های دسته دوم خارجی رو با قیمت خیلیی پایین تر وارد منطقه آزاد کرد و از اونجا بیارن توی بندر و تردد کنن برای قشر کمتر درآمد که حداقل میشه از ایمنی اونا مطمئن بود و اینجوری مقداریییی حق پایمال شده مردم هرمزگان رو میشه برگردوند


    چرا نباید از این طرح حمایت کرد؟

    از هر قدم رو به جلویی باید حمایت کرد

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها