موج
کدخبر : ۳۳۰۷۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330729

مدیر مجموعه ورزشی رویال آرنا در گفتگوی اختصاصی با موج توضیح داد:

مدیر مجموعه ورزشی رویال آرنا گفت: باشگاه های ورزشی از اولین مشاغلی بود که در همان ابتدای شیوع ویروس کرونا دستور تعطیلی آنها صادر گردید. اماکن ورزشی از اوایل اسفند تاکنون تعطیل است و هیچ گونه درآمدی نداشته اند.

فرهاد رحیمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، باشگاه های ورزشی با گذشته نزدیک به ۳ ماه و با توجه به وعده هایی که دولت در زمینه حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده داده است که یکی از این کسب و کارها باشگاه های ورزشی هستند متاسفانه هنوز هیچ گونه حمایتی از این شغل آسیب پذیر به عمل نیامده است و این عدم حمایت باعث نگرانی و اعتراض مدیران اماکن ورزشی گردیده است.

دلیل اصرار وزارت بر بازگشایی اماکن ورزشی چیست؟

وی بیان داشت: اکنون انتظار می‌رود دولت به صورت جدی تر به این مقوله ورود کند و حمایت‌های لازم از این قشر آسیب پذیر را به عمل آورد.

رحیمی ادامه  داد:  متاسفانه به نظر می رسد دولت به وزارت ورزش دستور داده تا شرایطی را فراهم کند که باشگاه ها و اماکن ورزشی بازگشایی شوند و این بازگشایی مشکلاتی بسیار زیادی به همراه خواهد داشت.

مدیر مجموعه ورزشی رویال آرنا گفت:اولین مشکلی که به وجود می آید در صورتی که فردی مبتلا به ویروس کرونا باشد با توجه به ریسک بسیار بالای اماکن ورزشی امکان انتقال این ویروس به افراد مختلف از جمله مراجعین، پرسنل و مربیان اماکن ورزشی را خواهد داشت. لذا تصمیم بازگشایی باشگاه ها به نظر تصمیم درستی نمی باشد و امکان ایجاد آسیب بسیار جدی به سلامت مردم را خواهد داشت و همچنین امکان افزایش شدید شیوع ویروس کرونا را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: دومین مشکل بازگشایی باشگاه ها این است که، اگر افرادی در اماکن ورزشی مبتلا به بیماری کرونا شوند امکان توقف فعالیت مجدد باشگاه‌ها را خواهد داشت که این موضوع تبعات بسیار زیادی را برای اماکن ورزشی در دراز مدت خواهد داشت و افراد ممکن است به ا اعتماد خود را در زمینه سلامت به این اماکن از دست دهد.

 رحیمی افزود: سومین مشکل بازگشایی اماکن ورزشی افزایش شدید خطر ابتلای پرسنل این اماکن به کرونا ویروس می باشد و در صورتی که حتی یک نفر از پرسنل اماکن ورزشی به کورونا ویروس مبتلا شوند امکان فراگیری این ویروس در بین پرسنل باشگاه و همچنین مراجعین این باشگاه را خواهد داشت و پرسنل اماکن ورزشی در این زمینه به شدت در معرض خطر قرار خواهند گرفت. حال سوال این است آیا افرادی که در این زمینه تصمیم می‌گیرند حاضر هستند خود و خانواده شان را در معرض چنین خطری قرار دهند.

 وی ادامه داد:چهارمین مشکل بازگشایی اماکن ورزشی با توجه به شرایط فعلی و احتیاطی که افراد در زمینه پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس دارند ممکن است استقبال مناسبی از باشگاه ها نشود و صرفاً ایجاد هزینه برای اماکن ورزشی شود. همچنین دلیل عدم استقبال را می توان در مشاغل و اماکنی که در حال حاضر فعال هستند و با کمتر از ده درصد از ظرفیت خود در حال خدمت رسانی هستند مشاهده کرد و این مسئله هزینه ها و زیان های هنگفتی برای آنها داشته است.

مدیر مجموعه ورزشی رویال آرنا گفت: در صورتیکه اماکن ورزشی فعال شوند حداقل سه هزینه برای آنها به وجود خواهد آمد، یک هزینه پرسنلی که الان تحت پوشش پوشش بیمه بیکاری هستند ،دوم هزینه مصرف انرژی، در صورت عدم فعالیت اماکن ورزشی مجبور به پرداخت هزینه های انرژی نیستند. و سوم در صورتی که اماکن ورزشی استیجاری باشد موقعی که فعالیت نکند امکان دریافت تخفیف و تسهیلات از مالکین خود را خواهند داشت ولی در صورتی که اماکن ورزشی فعال شود دیگر امکان دریافت تسهیلات از مالکین خود را نخواهند داشت.

فرهاد رحیمی اضافه کرد: پنجمین مشکلی که در این زمینه به وجود خواهد آمد این است که با بازگشایی اماکن ورزشی ممکن است مدیران و مالکین در صورتی که استقبال مناسبی از فعالیت آن ها نشود مجبور به تعدیل نیرو گردیده و این باعث ایجاد بیکاری گسترده در این زمینه خواهد شد.

 وی اظهار داشت: با توجه به موارد فوق به نظر می رسد که هدف دولت از باز بازگشایی اماکن ورزشی صرفاً رفع تکلیف و مسئولیت از خود می باشد. و درگیر کردن مردم به این مسئله است. با وجود اینکه حمایت اقتصادی اندک در این مواقع وظیفه دولت می باشد.

رحیمی گفت: دولت برای اینکه پرداختی جهت بیمه بیکاری پرسنل و حمایت اندکی از اماکن ورزشی نداشته باشد، اصرار بر بازگشایی اماکن ورزشی دارد.

وی خاطر نشان کرد: بازگشایی اماکن ورزشی، امکان ایجاد خطرات بسیار زیادی برای سلامت مردم و جامعه به همراه خواهد داشت لذا بنده به عنوان کوچکترین عضو این جامعه از دولت و تصمیم‌گیران خواهشمندم به جای تصمیم بازگشایی اماکن ورزشی بسته های حمایتی را برای این قشر آسیب پذیر در نظر بگیرند و با جان و سلامت مردم بازی نکنند.

مدیر مجموعه ورزشی رویال آرنا گفت: در حال حاضر تنها دغدغه این قشر ضعیف اقتصادی است و دلیل آن ضرر های بسیار زیاد و عدم درآمد در طی این مدت می باشد. و شاید با اندک حمایت مالی رضایت این افراد حاصل شود و دیگر اصراری بر بازگشایی اماکن ورزشی نخواهند داشت که این مسئله کمک بسیار زیادی به سلامت مردم و جامعه خواهد نمود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها