موج
کدخبر : ۳۳۰۷۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330717

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا استان اصفهان خبر داد:

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا استان اصفهان از اجرای طرح پیمایش بیش از 2 میلیون انشعاب آب در استان اصفهان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رضا رضایی با اشاره به پیمایش بیش از 2 میلیون انشعاب آب  گفت: در سال جاری اجرای جامع طرح پیمایش انشعابات آب در 93 شهر و بیش از 953 روستا، در سطح استان صورت می گیرد.

وی اعلام کرد: با اجرای این پروژه که با همکاری بیش از 270 کنتور نویس انجام می شود، علاوه برشناسایی و قطع انشعاب های غیر مجاز، می توان انشعاب های پرمصرف یا تغییر کاربری و تغییر واحد را شناسایی و وضعیت آنها را به روز رسانی کرد.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا استان اصفهان ادامه داد: در این طرح، راستی آزمایی شماره تلفن همراه مشترکین نیز بررسی می گردد تا از دریافت قبوض به صورت الکترونیکی توسط آنها اطمینان حاصل گردد.

رضایی در خصوص پیمایش باغات، واحدهای تفریحی و صنعتی عناون کرد: با پیمایش انشعاب آب  باغات ، استخرها ، واحدهای تفریحی و صنعتی در صورتی که با واحدهایی مواجه شویم که آب را بیش از الگوی تعریف شده مصرف می کنند، به آنها اخطار لازم داده می شود که این امر تاثیر به سزایی در جلوگیری از مصرف بی رویه آب دارد.

وی با اشاره به میزان مصرف سرانه آب در اصفهان اظهار داشت: هم اکنون میزان سرانه آب شرب  و بهداشت در اصفهان در حدود 150 لیتر درشبانه روز است، که در این میان اجرای طرح پیمایش انشعابات آب درکاهش این عدد تاثیرگذار است.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا استان اصفهان با اشاره به پیمایش انشعاباتی که تغییر کاربری داده اند و با افزایش مصرف در ظرفیت قراردادی مواجه شده اند، اظهار داشت: با پیمایش این گونه واحدها نه تنها محاسبات دقیق آب بها صورت می گیرد، بلکه خدمات بهتری هم به مشترکین ارائه می شود، چراکه با افزایش تعداد واحدها، قطر کنتور نیز افزایش  می یابد و در این پیمایش با تعویض کنتور قدیمی با کنتور با قطر بیشتر، میزان آب بیشتری با فشار مناسب در اختیار مشترکین قرار می گیرد که به نوعی خدمات رسانی بهتر محسوب می شود.

رضایی با بیان اینکه در حال حاضر 676 هزار انشعاب فاضلاب به مشترکین واگذار شده است تصریح کرد:در سال جاری طرح فروش انشعاب فاضلاب در مکان هایی که دارای امکانات  فنی هستند، با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه بلند مدت ادامه دارد و متقاضیان می توانند از طریق سامانه 1522  در خواست خود را ثبت کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها