موج
کدخبر : ۳۳۰۳۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330317

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها تاکید کرد:

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: کشت درخت پالونیا در استان های شمالی منوط به اعلام نتیجه موسسه تحقیقات تحقیقات جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، عباسعلی نوبخت اظهار داشت: پالونیا گونه گیاهی است که به صورت چمدانی از کشور چین وارد ایران شده است و بتدریج به دلیل رشد سریع و پولساز بودن در صنعت چوب کشور مورد استفاده قرار گرفت.

وی ادامه داد: پالونیا باید در موسسه تحقیقات جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به صورت پایلوت در عرصه‌های ۳ تا ۵ هکتاری در ۴ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – منطقه ساری و نوشهر، استان‌های گلستان و گیلان کشت شود.

نوبخت بیان داشت : کاشت این نهال پالونیا در استان‌های شمالی تا اعلام نتیجه موسسه تحقیقات جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مردود است.

وی گفت: جنگل‌های هیرکانی شمال کشور از آستارا در گیلان تا گلیداغی در استان گلستان امتداد دارد و حدود ۱.۹ میلیون هکتار مساحت دارد.

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بیان داشت : بیش از ۳۲۰۰ گونه گیاهی، ۵۸ گونه پرنده، ۵۸ گونه پستاندار از جمله یوزپلنگ آسیایی در این جنگل‌ها زندگی می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها