موج
کدخبر : ۳۳۰۲۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330290

مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان خبر داد:

مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان از بهره برداری گذر گردشگری تخت فولاد اصفهان در سال 99 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید علی معرک نژاد گفت: با تخصیص اعتبارات گذر گردشگری بهشت مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان تا آذرماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: سال گذشته اعتبار 10 میلیارد ریالی به این طرح تخصیص یافته بود و در سال جاری نیز هفت میلیارد ریال برای تکمیل آن اختصاص داده شده است.

مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان بیان داشت: طرح جامع عملیاتی این مجموعه با هدف مرمت و ساماندهی برنامه‌ها و طرح‌های فرهنگی، مذهبی بر اساس چشم‌اندازی صحیح و مشخص در مدت‌زمان دو سال تدوین شد.

معرک نژاد ادامه داد: بهشت یک گذر گردشگری است که از تکیه بابا رکن‌الدین آغاز و به ترتیب در مسیر این گذر گردشگری تکیه‌های کازرونی، سیدالعراقین و خاتون‌آبادی به یکدیگر متصل و به تکیه میرفندرسکی ختم می‌شود.

 وی گفت:همچنین بر اساس این طرح، مقرر شده که چهار گذر گردشگری در تخت فولاد اصفهان ایجاد شود که هر یک از این گذرها تعدادی از تکایای تخت فولاد با ظرفیت‌ها و ویژگی‌ها و موزه را در مسیر گذر گردشگری "بهشت" قرار می‌دهد.

مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان خاطر نشان کرد:تاکنون سه محور از این چهار محور گردشگری اجرا شده و از سال ۹۸ طرح گذر بابا رکن‌الدین براساس طرح جامع مجموعه تخت فولاد در دستور کار قرار گرفت و پیش‌بینی می‌شود که تا چهار ماه آینده به اتمام برسد.

به گزارش موج، مجموعه فرهنگی مذهبی تخت فولاد اصفهان با مساحت ۷۵ هکتار با نام وادی‌السلام ثانی ، دومین قبرستان جهان تشیع آرامگاه بیش از 2 هزار عالم، فقیه و مجتهد، شاعر، فیلسوف و حکیم بزرگ ایرانی در سال ۱۳۷۵ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها