موج
کدخبر : ۳۲۹۸۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329833

مدیرکل بهزیستی استان از تاسیس مراکز مثبت زندگی با هدف تسهیل و تسریع در خدمات بهزیستی و همچنین توزیع کامل و صحیح خدمات سازمان به آحاد جامعه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، دکتر اسدلله حیدری در جهت تشریح اهداف این مراکز مثبت زندگی وابسته به بهزیستی گفت : به استناد بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تاسیس مراکز خدمات بهزیستی(مثبت زندگی) در دستور کار بهزیستی قرار گرفت.

وی افزود : این مراکز که بر پایه IT و دولت الکترونیک میباشند قرار است ۲۲ خدمت از سطح اولیه خدمات سازمان بهزیستی در حیطه توانبخشی ، اجتماعی و پیشگیری را روی بستر الکترونیک در سطح جامعه ارائه نمایند.

دکتر حیدری با اشاره به جهش اشتغال از طریق راه اندازی این مراکز افزود : با راه اندازی هر مراکز حداقل ۵ فرصت شغلی جدید در جامعه ایجاد میشود و جوانان تحصیلکرده در رشته های مددکاری اجتماعی و رشته های مرتبط درج شده در دستورالعمل که جویای کار میباشند میتوانند از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرند.

وی با بیان اینکه روز گذشته فراخوان برای ثبت درخواست افراد برای تاسیس این مراکز اعلام شده گفت : متقاضیان حقیقی و حقوقی واجد شرایط میتوانند از امروز به مدت ۱۵ روز با مراجعه به سامانه صدور مجوز سازمان بهزیستی به آدرسhttp://centers.behzisti.net/register درخواست های خود را برای صدور مجوز ثبت نمایند و لازم به ذکر است بابت هر نوع فعالیت و خدمتی که انجام میشود یارانه لازم به مراکز پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز درخصوص نحوه فعالیت مراکز مثبت زندگی گفت: محور فعالیت مراکز مثبت زندگی یا مراکز خدمات بهزیستی خانواده ها خواهند بود و پرونده های مددکاری اجتماعی خانوار به صورت الکترونیکی برای تمام مددجویان مستمری بگیر اداره کل بهزیستی در این مراکز شکل خواهد گرفت که این امر باعت خواهد شد که مددجویان ما دسترسی سهل تر و سریع تری به خدمات داشته باشند و دیگر نیاز نباشد که برای دریافت خدمات به ادارات بهزیستی شهرستان مراجعه نمایند.

وی تصریح کرد : بعد از ثبت در خواست افراد مراحل اداری و بررسی صلاحیت اشخاص توسط مراجع ذی صلاح انجام خواهد شد و چنانچه مطابق قانون شرایط لازم برای افراد احراز شود سایر مراحل اداری صورت خواهد گرفت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها