موج
کدخبر : ۳۲۹۸۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329810

حسین فلاح نژاد پیش از ظهر سه شنبه در نخستین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: نرخ بیکاری البرز از رقم ۱۴.۹ درصد در سال ۹۷ به عدد ۱۲.۸ درصد در سال ۹۸ رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز ، فلاح نژاد گفت: نرخ مشارکت اقتصادی البرز  نیز که دو سال قبل برابر ۴۲.۴ درصد بوده است در سال ۹۸ معادل ۴۴.۴درصد ثبت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با این توضیح که نسبت اشتغال این استان در سال گذشته به ۳۸.۷درصد رسید، گفت: این رقم در سال ۹۷ برابر ۳۶.۱ درصد بوده است.

وی توضیح داد: نرخ بیکاری استان البرز سال گذشته نسبت به سال ۹۷ برابر ۲.۱درصد کاهش داشته است و از این حیث در رتبه نهم از لحاظ بالاترین نرخ بیکاری استان های کشور قرار گرفتیم.

به گفته فلاح نژاد در سال گذشته از نظر نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتغال به ترتیب رتبه های هفدهم و هجدهم کشور در میان استان ها از آن استان البرز شد.

وی در بخش دیگری در خصوص میزان ثبت نام کارجویان در سیستم کاریابی استان البرز توضیح داد: این رقم از ۳۴هزار و ۳۷۹ نفر در سال ۹۷ به رقم ۳۲هزار و ۳۴۰نفر در سال گذشته رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: در سال ۹۸ بیشترین آمار ماهانه ثبت بیمه شدگان اجباری با عدد ۳۰۹هزار و ۷۶۱ نفر دربهمن ماه ثبت شده است و بیشترین آمار مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز در همان ماه و برابر رقم ۱۴هزار و ۶۷۵ نفر بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها