موج
کدخبر : ۳۲۹۷۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329797

استاندار قم مطرح کرد؛

استاندار قم گفت: ۹۲درصد از مردم و اصناف قم به فاصله‌گذاری اجتماعی پایبند بودند و بهترین عملکرد را در بین استان‌های کشور داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه رسیدن به شرایط آرامش نسبی در مساله کرونا به معنی عادی‌سازی اوضاع و یاسفید شدن وضعیت کرونایی نیست و این استان قم همچنان در دل بحران کرونا قرار دارد، اظهار کرد: مردم و مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای حفظ وضعیت موجود و جلوگیری از شیوع مجدد کرونا باید به پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشند.

وی یادآور شد: ازآنجایی‌که نخستین مورد ابتلای کرونا در قم کشف شد عملا امکان پیشبرد اقدامات پیشگیرانه در این استان برخلاف استان‌های دیگر از بین رفت.

استاندار قم اظهار داشت: اجرای طرح‌های فاصله‌گذاری اجماعی و هوشمند به افزایش تاب‌آوری نظام سلامت ،نظام اقتصادی و اجتماعی قم منتهی شد.

وی گفت: برخوردهای قهری نظامی و اپیدمی گله‌ای هر دو در مدیریت و کنترل کرونا شکست‌خورده است و در کشور ما جواب نمی‌داد.

استاندار قم بیان کرد: در کشور به‌موازات فعالیت واحدهای تولیدی و تامین مایحتاج روزمره سیاست قرنطینه خانگی نیز به شکل مطلوبی دنبال شد.

وی اضافه کرد: میانگین کشوری عمل به طرح‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند ۸۳ درصد بوده‌است.

استاندار قم اظهار داشت: در شب‌های قدر هم از مردم قم درخواست می‌کنیم که به اصول فاصله‌گذاری اجتماعی پایبند باشند.

وی گفت: به دنبال دریافت "نشانی" از ستاد ملی مبارزه با کرونا به واحدهای موفق در رعایت فاصله‌گذاری هوشمند هستیم.

سرمست اظهار کرد: واحدهایی که این نشان را دریافت کنند در پرداخت تسهیلات و مباحث تشویقی در اولویت قرار خواهند گرفت.

وی یادآور شد: در روزهای شیوع کرونا کارکنان بانک‌های استان بیشترین نقش را در بین کارمندان دستگاه‌های اجرایی داشته و عده‌ای از آنان نیز براثر این بیماری جان خود را از دست دادند.

سرمست گفت: برای مدیریت کرونا در قم علاوه بر ظرفیت دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی، فعالان اقتصادی، خیرین و گروه‌های مردمی و جهادی  نیز عملکرد مطلوبی داشتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها