موج
کدخبر : ۳۲۹۵۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329500

رییس کل دادگستری کرمانشاه در همایش طلایه داران صلح:

توسلی زاده در همایش طلایه داران صلح و سازش استان کرمانشاه گفت: رقم ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفری ورود به دادگستری کرمانشاه، زنگ خطر بزرگ حجم بالای آسیب های اجتماعی در استان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رییس کل دادگستری استان کرمانشاه در همایش طلایه داران صلح دادگستری استان کرمانشاه، ابراز داشت بطور میانگین در سال گذشته هر کرمانشاهی دو بار به دادگستری کرمانشاه ورود کرده اند و این یک هشدار بزرگ از حجم بالای اختلافات در سطح استان است و به جرات می توان گفت که امروزه بطور میانگین بین اکثر خانواده های کرمانشاه اختلاف وجود دارد.

توسلی زاده با تاکید بر ضرورت ورود به حل معضل اختلافات که دارای ابعاد بزرگ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در آینده خواهد داشت، خاطرنشان ساخت: این حجم بالا از اختلافات و مراجعه به دادگستری استان کرمانشاه، هشدار دهنده بروز آسیب های به مراتب بزرگتر در سطح جامعه خواهد شد که نمونه آن را می توان در حوادث آبان ماه سال گذشته مشاهده کرد.

وی صلح را کوتاهترین و امن ترین راه کم کردن خیل عظیم ورودی به دادگستری کرمانشاه عنوان کرد و تصریح کرد: در سال گذشته در دادگستری استان کرمانشاه بیش از ۵ هزار پرونده نج به صلح شده، ۴۵ پرونده قتل به سازش ختم گشته و در مجموع ۱۸۷۴۸ پرنده در شورهای حل اختلاف استان کرمانشاه به صلح و سازش ختم شده است.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه، استفاده از ظرفیت های مردمی را بزرگترین گام در کاهش اختلافات عنان کرد و گفت: دادگستری استان کرمانشاه تمام قد در کنار مردم برای کم کردن این حجم مشکلات و اختلافات با بهره گیری از ظرفیت بزرگان، ریش سفیدان و معتمدین است و در کنار آن مسئولین نیز باید نقش پررنگتری داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها