موج
کدخبر : ۳۲۹۴۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329452

تکلیف شیلات جهت مبارزه با صید غیرمجاز؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، از نصب سیستم رصد شناورهای صیادی VMS بر روی تمامی شناورهای صیادی که مجاز به صید در آب های استان هستند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، در جلسه بررسی آخرین وضعیت صید غیر مجاز در آب های استان، با بیان اینکه باید صید مجاز را از غیر مجاز جدا کرد، افزود: بخشی که مجوز دارند و طبق آن عمل و دستگاه ارزیاب مربوطه فعالیت آن ها را تایید می کنند همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد اما باید با متخلفان این عرصه برخورد قاطع شود.

ناجی در ادامه افزود: باید سیستم رصد شناورهای صیادی VMS بر روی تمامی شناورهای صیادی که مجاز به صید در آب های استان هستند، نصب شود تا سیستم های نظارتی بر صید در آب های استان به منظور حفظ مسائل زیست محیطی و ذخایر آبزیان منطقه افزایش پیدا کند.

وی تاکید کرد: چنانچه در قانون فعلی نقصی وجود دارد و اعتراضی در این خصوص هست باید اول از طریق مراجع قانونی پیگیری و پس از تغییر آن، قانون جدید اعمال شود و ملاک برخورد با صیادان متخلف در آب های استان قانون است.

ناجی با بیان اینکه، برخورد با متخلفان صید غیر مجاز باید با قاطعیت صورت گیرد تا بتوان از بروز آسیب زدن به ذخایر آبزیان آب های استان جلوگیری کرد، افزود: به همین منظور باید محدوده مجاز صید ترال برای شناورهایی که مجوز چنین صیدی را دارند مشخص و اعلام شود تا بتوان نظارت بیشتری در این حوزه داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با بیان اینکه  بخشی از صید ترال مجاز استان باید به بومیان استان سپرده شود، افزود: باید بتوان سهم بیشتری از صید ترال آب های استان را به بومی های هرمزگان اختصاص داد و در این خصوص نیاز است که صیادان نیز برای دریافت مجوز این گونه صید اقدام قانونی کنند‌.

وی در پایان تاکید کرد: باید علاوه بر حفظ منافع ملی، همراهی و هم قدمی که در استان برای رفع مسایل و مشکلات وجود دارد نیز حفظ کرد و نباید گذاشت خدشه ای به یک پارچگی استان وارد شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها