موج
کدخبر : ۳۲۹۳۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329398

سرپرست مدیریت فولادسازی:

سرپرست مدیریت فولادسازی گفت: دستیابی و بومی سازی ذوب ریل ملی یک افتخار برای ذوب آهن اصفهان و کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سیاوش خواجوی دست یابی به بومی سازی تکنولوژی ذوب ریل ملی را یک افتخار برای ذوب آهن اصفهان و کشور دانست و بیان داشت: با تمهیداتی که برای تعمیرات این بخش انجام شد 70 درصد قطعات بومی سازی شد تا نیاز به خارج را کاهش دهیم و ارز کمتری از کشور خارج شود.

وی ادامه داد: افزایش تولید و بومی سازی قطعات و تجهیزات از دغدغه های مهم در صنعت فولاد است که با تلاش و همت تلاشگران مدیریت فولادسازی در سال گذشته این مهم محقق شده و در سال جاری این امر تسریع خواهد یافت.

خواجوی با اشاره به این که سال 98 به فرموده مقام معظم رهبری سال رونق تولید نام گرفت، گفت: تلاشگران شرکت با کوشش و تلاش در سال گذشته توانستند به اهداف تعیین شده در این مدیریت دست یابند که این مهم شایسته قدردانی است.

 وی یاد آور شد: در سال 98 با توجه به تولید محصولات با کیفیت در این بخش ، نزدیک به 50 درصد از تولید مدیریت فولادسازی به صادرات اختصاص یافت.

سرپرست مدیریت فولادسازی، دست یابی به بومی سازی تکنولوژی ذوب ریل ملی را یک افتخار برای ذوب آهن اصفهان و کشور دانست و گفت: با تمهیداتی که برای تعمیرات این بخش انجام شد 70 درصد قطعات بومی سازی شد تا نیاز به خارج را کاهش دهیم و ارز کمتری از کشور خارج شود.

 وی خاطر نشان ساخت : ریومپینگ ایستگاه ریخته گری شماره 7 فولادسازی بعد از 28 سال که به تعمیرات اساسی نیاز داشت توسط تلاشگران این بخش به نحو احسن بومی سازی و راه اندازی شد .

خواجوی ساخت دریچه کشویی پاتیل فولاد را از دیگر دستاوردهای ذوب آهن اصفهان در زمینه بومی سازی دانست و گفت: دریچه های پاتیل فولاد در سنوات قبل از کشور اتریش تهیه می شد که با وجود تحریم ها ، تهیه این قطعه بسیار سخت و هزینه بر بود که با تلاش و دانش داخلی در شرکت این قطعه نیز بومی سازی شد و مورد استفاده قرار گرفت.

وی بومی سازی قطعات را در راستای کاهش قیمت تمام شده محصولات دانست و افزود: در برنامه ریزی های انجام شده در این مدیریت سعی شده باقی قطعات نیز توسط دانش داخلی بومی سازی شود تا هزینه های شرکت کاهش یابد و گام بلندی در جهت بهره وری در صنعت فولاد برداریم.

سرپرست مدیریت فولادسازی ضمن قدر دانی از همکارن پرتلاش خود در مدیریت فولادسازی گفت: افزایش تولید تا سقف مورد نظر و بومی سازی برخی قطعات و تجهیزات از برنامه های آتی این بخش در سال جاری می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها