موج
کدخبر : ۳۲۹۳۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329314

معاون استاندار مازندران خبر داد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: چهار پایانه صادراتی صیفی جات ، برنج ، شیلات و گل و گیاه برای استان تعریف شده است و در سال ۹۹ تاکید ما بر افتتاح و بهره برداری هرچه سریعتر پایانه صادراتی آبزیان شیلاتی و ماهیان استان است .

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حسن خیریان پور در مراسم معارفه مدیرکل جدید شیلات استان مازندران اظهار داشت: بخش شیلات یکی از ظرفیت های مهم  استان مازندران  است و برای توسعه همه جانبه استان باید به این بخش توجه بیشتری شود .

وی ادامه داد: با توجه به فعال سازی دیپلماسی اقتصادی، این پایانه صادراتی محصولات شیلاتی می تواند تحرک مناسبی را در این بخش ایجاد کند.

معاون استاندار مازندران اذعان داشت: پرورش ماهیان خاویاری، ساخت پایانه صادراتی خاویار، افزایش توان تولید خوراک آبزیان، بسته بندی و فرآوری محصولات شیلاتی، پرورش ماهی در قفس های دریایی و آب بندان ها و نیز تولید محصولات صادرات محور از جمله برنامه های کاری شیلات مازندران است.

خیریان پور ظرفیت تولید شیلات مازندران در سال ۹۸ را ،۱۰۶ هزار تن  اعلام کرد و  گفت: برنامه ی ما برای سال جهش تولید این است که این ظرفیت را به ۱۲۰ هزارتن در سال افزایش دهیم.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با بیان اینکه ما باید از ظرفیت های موجود برای صنایع تبدیلی استفاده کنیم گفت: فرآوری و صنایع تبدیلی مرتبط به شیلات از نیاز های مهم استان است تا ارزش افزوده بیشتری برای این محصولات ایجاد کنیم.

خیریان پور تاکید کرد : مازندران با داشتن سه هزار و ۴۵۰ واحد پرورش آبزیان، قطب آبزی پروری کشور محسوب می شود.

وی گفت: هم اکنون از مجموع واحدهای پرورش آبزیان مازندران، ۲۷۶ واحد مربوط به پرورش ماهیان سردآبی و ۱۴ واحد هم ماهیان خاویاری است و بیش از سه هزار واحد دیگر در زمینه تولید ماهیان گرم آبی فعالیت دارند.

در این مراسم  از زحمات ولی الله محمودزاده مدیر قبلی شیلات مازندران تجلیل و حسن اسحاقی به عنوان مدیر کل شیلات استان مازندران معرفی شد.

ریاست اداره شیلات بابلسر و فریدون‌کنار، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، مدیر سرمایه‌گذاری و جذب منابع آزاد منطقه آزاد ارس، مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران از سوابق مدیرکل جدید شیلات مازندران است .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها