موج
کدخبر : ۳۲۹۱۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329141

سردار اشتری:

فرمانده ناجا گفت: قم اولین شهری بود که این ویروس را شناخت، بنابراین باید از هوشیاری دستگاه‌های بهداشت و درمان شهر مقدس قم در تشخیص و پیشگیری این بیماری قدردانی و همچنین به خانواده بازماندگان درکشور تسلیت عرض کنم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سردار حسین اشتری طی سخنانی در آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان قم که در محل مجتمع فرهنگی، تربیتی و آموزشی عمار در قم برگزار شد، با اشاره به وقایعی که در سال گذشته به وقوع پیوست، اظهار کرد: خوشبختانه مردم و خدمتگزاران توانستند در حوادث مختلف و اتفاقاتی که رخ داد خوش بدرخشند.

وی گفت: حضور مردم در صحنه‌های مختلف سال ۹۸ چشمگیر بود به عنوان نمونه وقوع سیل در فروردین ماه بود که تعداد زیادی از استان‌ها دچار خسارت شدند و امدادرسانی‌ها نشان از وحدت و اراده مردم و مسئولان داشت که با هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب صورت گرفت، دولت به تنهایی برای امدادرسانی قادر نبود و حتما کمک مردمی لازم بود.

اشتری اضافه کرد: یک سری مناسبت‌های تقویمی درکشور وجود دارد مانند مراسم اربعین امام حسین(ع) که بیش از سه میلیون زائر به کربلا مشرف می‌شوند و اگر رفت و برگشت این تعداد محاسبه شود حدود ۶ میلیون تردد در یک مقطع خاص و آن هم در چهار مرز زمینی صورت گرفت و کار بزرگی انجام شد.

فرمانده ناجا با اشاره به موضوع سهمیه بندی بنزین درکشور، تصریح کرد: روز اول در کشور شاهد آشوب‌هایی بودیم اما فرمایشات رهبر معظم انقلاب آبی روی آتش بود و با یک سخنرانی در درس خارج فقه مردم صف شان را از فتنه گران جدا کردند.

وی مأموریت پلیس در ایام دهه فجر، راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات را یادآور شد و گفت: انتخابات در کمال آرامش، امنیت و شفافیت برگزار شد و مشارکت و امنیت را شاهد بودیم و علی رغم تهدیدات کرونا مردم حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: برخی کشورها که ادعا داشتند در تمامی موضوعات جلو هستند همه دیدند درچه وضعیتی قرار دارند، ما به نظام اسلامی، مردم و مسئولان که همه با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پای کار آمدند و به تعبیر رهبری کمک مومنانه داشتند، افتخار می کنیم.

اشتری با بیان اینکه از تمامی ظرفیت، امکانات و تجهیزات برای سلامت، امنیت و ارتقاء احساس امنیت استفاده می کنیم، اضافه کرد: نیروی انتظامی در تمام عرصه‌ها از جمله مأموریت های سیل ،اربعین، کرونا و مراسم تشییع سردار شهید سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" و نیز در برخورد با کسانی که تشویش اذهان عمومی داشتند نقش موثری ایفا کرد و همچنین در برخورد با احتکارکنندگان کار بزرگی انجام شد، ان شاءالله امسال نیز با تمام توان آماده ارائه خدمت در سال جهش تولید هستیم.

پروتکل‌های بهداشتی در مراکز آموزشی ناجا به خوبی رعایت می‌شود

فرمانده نیروی انتظامی همچنین درحاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: در مراکز آموزشی نیروی انتظامی همه پروتکل‌های بهداشتی به خوبی رعایت می‌شود عزیزان طی دوره آموزشی، غربالگری و تست می‌شوند تا اگر احیانا مواردی مشکوک باشد قرنطینه و رسیدگی‌های پزشکی انجام شود.

 اشتری در پاسخ به این سئوال که در این شرایط دغدغه و نگرانی از سوی خانواده سربازان در خصوص حفظ سلامت فرزندانشان وجود دارد به عنوان فرمانده ناجا که درعملکرد سازمان وظیفه عمومی نظارت مستقیم دارید چه اطمینان خاطری به خانواده‌ها می‌دهیدکه نگران نباشند؟ گفت:در مراکز آموزشی نیروی انتظامی همه پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت می‌شود، عزیزان طی دوره آموزشی، غربالگری و تست می‌شوند تا اگر احیانا مواردی مشکوک باشد قرنطینه و رسیدگی های پزشکی انجام شود.

وی افزود: الحمدلله موارد بهداشتی به خوبی رعایت می‌شود و دوره آموزشی با توجه به بحث شیوع بیماری کرونا از دو ماه به صورت فشرده به یک ماه کاهش پیدا کرده‌است.

سردار اشتری در پاسخ به سدوال خبرنگاری در خصوص اینکه آمار نزاع خانگی در ایران افزایش داشته گفت: خوشبختانه نه و در مجموع هیچ آمار قابل ملاحظه‌ای در این خصوص نداشته‌ایم.

وی درپایان گفت:‌جا دارد از زحمات مردم و استاندار قم تشکر کنم که همگی یاری و همکاری کردند تا پلیس در اجرای ماموریت‌ها موفق عمل کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها