موج
کدخبر : ۳۲۹۱۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329124

استاندار قم:

استاندار قم پیشگیری از سرقت و نیز ساماندهی معتادین متجاهر را نیز از اولویت‌های استان دانست و گفت: در قم باید احساس امنیت بیش از سایر استان‌های کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست درمراسم تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به اینکه باتوجه به ویژگی‌های منحصر به فرد استان قم خدمت در این استان توفیق الهی است، اظهار کرد: ازجمله ویژگی‌های مهم این استان می‌توان به وجود بارگاه حضرت معصومه(س)، حضور مراجع عظام تقلید، مرکزیت جهان تشیع و قرار گرفتن در محور مواصلاتی ۱۷ استان کشور اشاره کرد.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم و توسعه و پیشرفت بدون همکاری و تعامل دستگاه‌ها و نهاد مسئول محقق نخواهد شد، افزود: در استان قم شاهد سطح بالایی از این همدلی و همگرایی در مناسبت‌های مختلف هستیم.

سرمست با قدردانی از زحمات و تلاش‌های نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت، به نقش تأثیرگذار این نیرو درمقابله با کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی علاوه بر انجام وظایف ذاتی خود، در تامین امنیت سلامت مردم و اجرای شایسته طرح فاصله گذاری اجتماعی نقش بسیار مهمی را ایفا نموده‌است.

وی با تأکید براهمیت آمادگی‌ها و برنامه ریزی‌ها در مراحل مختلف قبل، حین و بعد از بحران‌ها، از استان قم به عنوان اولین استان درگیر بحران کرونا و بدون فرصت برنامه ریزی قبلی اشاره و تصریح کرد: این شرایط باعث شد تا تمام توان استان به مدیریت مسائل مربوط به حین و بعد از بحران معطوف و متمرکز شود. 

استاندار قم همچنین با اشاره به  همراهی و حمایت‌های راه‌گشای مراجع عظام تقلید، روحانیت و ائمه جمعه برای عبور موفق از این بحران تصریح کرد: امروز خوشبختانه در مدیریت و کنترل این بیماری در کشور و استان قم به یک موفقیت نسبی رسیده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه مطلوب استان قم در شاخص امنیت فیزیکی و روانی گفت: از این حیث، قم وضعیت بسیار خوبی در مقایسه با سایر استان‌های کشور دارد.

وی با تاکید بر تقویت احساس امنیت به عنوان یک اولویت در سطح استان قم افزود: در این راستا ارائه آموزش‌های حرفه‌ای برای مقابله با جرائم سایبری و سازمان یافته جهت پیشگیری از وقوع جرائم ضروری است.

سرمست همچنین با اشاره به حضور گسترده اتباع خارجی درقم گفت: ساماندهی اتباع با توجه به وضعیت استان نیز از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی با تاکید بر اهمیت حاکمیت مدیریت علمی و کارشناسی نیروی انتظامی گفت: پلیس در عین اینکه باید اقتدار را نشان دهد؛ در شهر کریمه اهل بیت(ع) بایستی منشاء احساس آرامش برای شهروندان و تأمین فضای اعتدال باشد.

استاندار قم دربخش پایانی سخنان خود با تأکید بر لزوم توجه به موضوع ارتقاء رده  انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: تحقق این مهم نقش بسیار تعیین کننده ای در زمینه تأمین امنیت مطلوب و پایدار استان خواهد داشت.

وی درپایان با قدردانی از همراهی و خدمات سردار آقاخانی، برای سردار میرفیضی فرمانده ی جدید ناجا در قم آرزوی موفقیت کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها