موج
کدخبر : ۳۲۹۱۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329103

سرپرست مدیریت آب و خاک سازمان جهادکشاورزی یزد بیان کرد:

سرپرست مدیریت آب و خاک سازمان جهادکشاورزی یزد گفت: پروژه بزرگ 1000 هکتاری تجهیز و نوسازی اراضی شهرستان خاتم در حال اجرا است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عباس بشارتی سرپرست مدیریت آب و خاک سازمان جهادکشاورزی یزد ضمن بازدید از پروژه بزرگ 1000 هکتاری تجهیز و نوسازی اراضی شهرستان خاتم گفت: مطالعات این طرح از سال 1385 شروع و عملیات اجرایی آن از سال 90 آغاز و تاکنون ادامه دارد.

وی با بیان اینکه وسعت اراضی محدوده طرح 1000 هکتار می باشدکه تعداد 8 حلقه چاه را در بر می گیرد و تحت کشت پسته قرار دارند گفت هدف از زهکشی اراضی تنور لاهور خاتم ایجاد شرایط مناسب ساختمان و کنترل املاح خاک و همچنین پایین انداختن سطح آب زیرزمینی می باشد.

این مقام مسئول گفت: با عنایت به کیفیت زه آب خروجی، ضرورت مطالعه و بهره برداری از زه آب موجود در جهت کشت گیاهان شور زیست به منظور حفظ و پایداری منابع آب و خاک مد نظر مدیریت آب و خاک و امور فنی مهندسی می‌باشد که همکاری اداراتی چون استانداری و شرکت آب منطقه ای را می طلبد

وی با تاکید بر ضرورت اجرای این طرح افزود: طرح ساماندهی زهاب های کشاورزی منطقه حدود  پنجاه  میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که تاکنون اعتباری به این طرح اختصاص داده نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها