موج
کدخبر : ۳۲۹۰۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329039

علاء امیریان نژاد:

معاون بهره برداری آبفا هرمزگان، از راه اندازی آب شیرین کن مجتمع گابریک جاسک تا هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علاء امیریان نژاد  معاون بهره برداری آب و فاضلاب هرمزگان، با بیان اینکه ۱۵ روستا با جمعیت حدود هزار خانوار تحت پوشش این مجتمع هستند، افزود: آبفا به منظور ساماندهی وضعیت فعلی توزیع آب، اقدام به اجرای شبکه  در این روستاها کرده است که در حال حاضر عملیات اجرایی شبکه توزیع ۴ روستا در حال انجام است.

وی افزود: پراکندگی روستاها علاوه بر اینکه هزینه های بیشتری خواهد داشت باعث شده تا روند اجرای طرح، زمان بیشتری بطلبد.

معاون بهره برداری آب و فاضلاب هرمزگان ادامه داد، روستاهای تحت پوشش مجتمع گابریک حدود یک هزار خانوار هستند که از این تعداد فقط ۳۰۰ خانوار انشعاب دارند که با ساماندهی  وضعیت فعلی، آبرسانی به روستاها مطلوب تر می شود.

وی در ادامه از راه اندازی آب شیرین کن مجتمع گابریک تا هفته آینده خبر داد و گفت: با راه اندازی این آب شیرین کن وضعیت آبرسانی به مجتمع گابریک به حالت عادی بر می‌گردد.

امیریان نژاد با بیان اینکه آب این مجتمع توسط سرمایه گذار آب شیرین کن تامین می شد، افزود: چاه و تاسیسات آب شیرین کن مجتمع گابریک سال گذشته در اثر سیل تخریب شد.

وی افزود: پس از وقوع سیل، چاه مذکور مجددا توسط سرمایه گذار لایروبی اما شرایط بهره برداری به دلیل آسیب هایی که به آن وارد شد، وجود نداشت و می بایست چاه جدید حفر شود.

معاون بهره برداری آب و فاضلاب هرمزگان ادامه داد، با توافقی که صورت گرفته مقرر شد تا زمان حفر چاه جدید تاسیسات آب شیرین کن در محل چاه تامین کننده آب فعلی روستاها نصب شود.

وی افزود: این آب شیرین کن ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز ظرفیت دارد که تا زمان تکمیل شبکه های توزیع با ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب فعالیت خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها