موج
کدخبر : ۳۲۸۹۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328982

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: هنوز به مرحله مهار بیماری کرونا در استان قم نرسیدیم، البته تعداد بیماران بستری و فوتی‌های کرونا در استان کاهش پیدا کرده است، باید سبک زندگی متناسب با کرونا را در جامعه ترویج کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیامک محبی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم که در سالن جلسات کرامت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: اکنون شاهد اجرای مرحله دوم طرح غربالگری در استان قم هستیم و تاکنون 70 درصد از جمعیت بالای 15 سال استان در این طرح پایش شده‌اند.

وی ادامه داد: شهر قم هنوز در وضعیت قرمز به لحاظ کرونا قرار دارد، نسبت بستری به جمعیت در 100 هزار نفر در این شهر 3.4 است و این مساله کار بخش بهداشت را برای غربالگری سنگین تر می‌کند تا با شناسایی افراد مبتلا به کرونا از تعداد بستری‌ها بکاهد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: گرفتن نمونه‌های سرپایی کرونا براساس پروتکل ابلاغی در 6 مرکز بهداشت استان انجام می‌شود تا بیماران کرونا را پیش از این که نیاز به بستری داشته باشند، شناسایی کنیم.

محبی با اشاره به بازدید برای نظارت بر طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند در استان قم اظهار کرد: از 59 هزار و 282 واحد صنفی، واحد صنعتی و دستگاه اجرایی در استان برای نظارت در قالب این طرح بازدید صورت گرفت، 44 هزار و 501 واحد صنفی، واحد و دستگاه اجرایی در استان قم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده بودند، اما دو هزار و 955 واحد صنفی و واحد صنفی متخلف در این زمینه پلمب و غیرفعال شدند و 99 واحد متخلف را نیز به دستگاه قضایی معرفی کردیم.

وی ادامه داد: 10 کارخانه در استان قم در زمینه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند عملکرد بهتری داشتند که باید این کارخانه‌ها در صدا و سیما معرفی و از بسته‌های حمایتی بهره مند شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: مکاتباتی با دستگاه‌های مختلف و ادارات استان برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند داشتیم، متاسفانه در برخی از ادارات و دستگاه‌های اجرایی به این طرح توجه لازم صورت نمی‌گیرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها