موج
کدخبر : ۳۲۸۸۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328876

از ابتدای امسال؛

​رییس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره یه اینکه ۳۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در هرمزگان توقیف شده است، گفت: ۲۸ فروند از شناورها در غرب و ۶ فروند دیگر در شرق هرمزگان شناسایی و توقیف شدند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان از شناسایی و توقیف ۳۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال از ابتدای امسال خبر داد.

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات شورای قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان، نیروهای دریابانی و یگان حفاظت از منابع آبزیان اداره کل شیلات استان از ابتدای امسال با رصد حوزه استحفاظی و اعزام گشت های ویژه، حین کنترل نوار ساحلی ۳۴ فروند شناور صید ترال را شناسایی و توقیف کردند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: تعداد ۲۸ فروند از این شناورها در غرب استان و تعداد ۶ فروند در شرق هرمزگان توقیف شده اند که پرونده آن ها توسط ضابطان جهت اقدام، به کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی  و مراجع قضایی ارسال شده است. 

صالحی علت توقیف این شناورها را عدم رعایت مقررات قانونی به‌ویژه امتناع از اخذ مجوزهای لازم و بی‌توجهی به ممنوعیت صید ترال عنوان کرد و در ادامه بر لزوم نظارت دقیق در خصوص نحوه صدور مجوزهای صید، برخورد با موارد تخلف، رفع خلاء های قانونی و صیانت از محیط زیست دریا تأکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها