موج
کدخبر : ۳۲۸۵۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328509

استاندار مازندران تاکید کرد:

استاندار مازندران بر ادامه فعالیت های اقتصادی اصناف مطابق با دستور العمل های بهداشتی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان در نشست با روسای اصناف شهرستان و مجمع نمایندگان اصناف استان  اظهار داشت :  برای صنوف آلاینده هیچ محدودیت منابع مالی نداریم به شرطی که اصناف در ایجاد شهرک‌های صنفی فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: مهلت قانونی تجدید نظر اظهار نامه‌های مالیاتی خرداد است که قرار شد پس از بررسی در کمیته نظارت با تصویب اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان عملیاتی شود.

حسین زادگان بر رصد دقیق واحد‌های صنفی آسیب دیده از کرونا تاکید کرد وگفت: خسارت اصناف باید به صورت دقیق مشخص شود تا بسته‌های حمایتی به تناسب میزان زیان توزیع شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز در این نشست گفت: ۸۵۰ میلیارد تومان واحد صنفی استان در ۲ ماه اخیر از تولید ناخالص داخلی که ایجاد می‌کردند خسارت دیدند.

قوانلو افزود: حدود ۹۷ هزار واحد صنفی کم خطر به چرخه تولید بازگشتند و فعالیت در بازار را آغاز کرده اند.

وی بیان داشت : ۳۰ هزار واحد صنفی با ریسک پایین در استان از همان ابتدای شیوع کرونا فعال بودند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران افزود: حدود ۱۵ هزار واحد صنفی از اداره کل معدن، صنعت و تجارت استان و ۴ هزار واحد صنفی گردشگری از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران مجوز فعالیت دارند که جزء مشاغل پر خطر محسوب شده اند و تا اطلاع بعدی اجازه فعالیت ندارند.

عضو هیات رییسه اتاق اصناف مرکز استان و نماینده اصناف مازندران در اتاق اصناف ایران نیز گفت: اکثر معوقه‌های بانکی واحد‌های صنفی در استان در بخش مضاربه و فروش اقساطی است.

عباس رمدانی با بیان اینکه دولت در بخش وام‌های قرض الحسنه تصمیم گرفته است، افزود: در جلسه امروز قرار شد راهکاری برای حمایت از این واحد‌های صنفی خسارت دیده از کرونا ارائه شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها