موج
کدخبر : ۳۲۸۴۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328482

بهرام نصراللهی زاده:

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان با اشاره وجود شایعات زیاد در روزهای اول شیوع ویروس کرونا گفت: رسانه های استان کردستان با حضور به موقع توانستند جلوی اشاعه اخبار منفی وشایعات را بگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهرام نصراللهی‌زاده ظهر امروز جلسه در شورای اطلاع‌رسانی استان کردستان که با موضوع کرونا در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: کار گروهی و دسته‌جمعی که در این روزهای شیوع کرونا در استان برای مقابله با این ویروس اتفاق افتاد بی‌نظیر بود.

وی تصریح کرد: اگرچه خبرنگاران و رسانه‌ها برای پوشش سریع‌تر و به موقع اخبار با هم در رقابت می‌کنند اما انصافا رسانه‌های استان در این روزهای شیوع کرونا که جامعه پر از استرس و نگرانی است، خیلی مسئولانه به میدان آمدند و نقش خود را در قبال جامعه ایفا کردند.

رئیس اتاق رسانه‌ای کرونا استان کردستان اظهار داشت: در روزهای اول تشکیل اتاق رسانه هیچ مدل خاصی در بحث اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی مردم با توجه به اینکه این دوران جامعه عطش خاصی برای شنیدن خبرهای خاص دارند، وجود نداشت، که رسانه‌های فعال در استان توانستند با اطلاع‌رسانی درست و مناسب در کنار جلوگیری از ایجاد تنش اطلاعات لازم را به بطن جامه تزریق کنند.

نصراللهی‌زاده اذعان کرد: در روزهای نخست شیوع این ویروس در استان میزان شایعات و اخبار منفی آنقدر زیاد بود که نگرانی‌هایی را برای مسئولان و مردم ایجاد کرده بود ولی با مدیریت مناسب و پای کار بودن رسانه‌های رسمی و مورد وثوق، این مشکل برطرف شد.

وی خاطرنشان کرد: حساسیت‌ها در مورد ویروس کرونا متاسفانه در جامعه و حتی در بین مسئولان در حال کم‌رنگ شدن است که رسانه‌ها باید به این موضوع بپردازند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان در ادامه به اهمیت رعایت شأن کسانی که در این ایام مورد حمایت قرار می‌گیرند تاکید کرد و گفت: اینکه تلاش‌ها و حمایت‌هایی که از اقشار نیازمند جامعه با اهدای بسته‌های غذایی و بهداشتی از منابع دولتی و کمک‌های مردمی به تصویر کشیده شود می‌تواند منجر به افزایش اعتماد خیرین و ورود افراد بیشتر به این عرصه شود اما توجه به رعایت شأن کمک گیرندگان اهمیت بسیار زیادی دارد که نباید به هیچ‌وجه نادیده گرفته شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها