موج
کدخبر : ۳۲۸۲۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328238

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا:

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: فراهم شدن مقدمات بهداشتی برای بازگشایی مساجد در اصفهان ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حجت اله غلامی در حاشیه سی و یکمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: لازم است مساجد از هم‌اکنون تمهیدات و زیرساخت‌های لازم را تدارک ببینند تا در زمانی که وضعیت سفید آن شهرستان اعلام شد، آمادگی لازم برای بازگشایی مساجد وجود داشته باشد‌

وی با بیان اینکه فراهم شدن مقدمات بهداشتی لازم برای بازگشایی مساجد ضروری است، افزود: باز شدن مساجد هر شهر مستلزم تبدیل وضعیت قرمز یا زرد به سفید است.

این مقام مسئول ادامه داد: در همین راستا پروتکلی ۲۴ بندی با همکاری معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مرکز رسیدگی به امور مساجد، سازمان تبلیغات اسلامی استان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهیه شد که در جلسه امروز به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان مناطق کشور از نظر خطر ابتلا به کرونا در سه وضعیت سفید، زرد و قرمز تقسیم بندی کرده است، اظهار کرد: تنها مساجدی امکان بازگشایی دارند که در وضعیت سفید قرار داشته باشند.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد: پس از مشخص شدن وضعیت شهرستان‌های استان، مساجد این مناطق با رعایت دستورالعمل ۲۴ ماده‌ای مصوب امروز، مجاز به برگزاری نماز جماعت و سایر برنامه‌های عبادی خواهند داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها