موج
کدخبر : ۳۲۸۱۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328183

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم خبرداد؛

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم گفت: ۲۳ هزار خانواده قمی به‌صورت دائم و ۵۰ هزار خانواده نیز به‌صورت دوره‌ای نیازمند دریافت بسته‌های معیشتی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، اکبر میرشکار درجلسه کمیته فرهنگی و اجتماعی مبارزه با کرونا که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه همپوشانی در ارائه بسته‌های معیشتی در قم موج می‌زند، اظهار کرد: متاسفانه خانواده‌هایی در استان وجود دارند که بشدت نیازمند کمک و این بسته‌های معیشتی هستند ولی تاکنون از هیچ کدام از این بسته‌ها بهره‌مند نشده‌اند.

وی گفت: برخی از خانواده‌ها روزانه از چند بسته معیشتی برخوردار می‌شوند درحالی‌که بخش دیگری از خانواده‌ها در گرفتاری‌های معیشتی متعددی به سر می‌برند و نهادهای حمایتی از وجود آن‌ها باخبر نیستند.

میرشکار اظهارداشت: جامع‌ترین و کامل‌ترین بانک اطلاعاتی مربوط به نیازمندان قمی در اختیار کمیته امداد است و توزیع کمک‌های مردمی و دولتی در بین خانواده‌های نیازمند باید از طریق این نهاد تخصصی انجام بگیرد.

وی افزود: درمجموع این ۷۳ هزار خانوار به‌ویژه در ایام شیوع کرونا نیازمند دریافت بسته‌های معیشتی می‌باشند.

میرشکار عنوان کرد: کمیته امداد قم انتظار دارد که مسئولان استان ارائه بسته‌های معیشتی را از طریق این نهاد حمایتی دنبال کند و از ایجاد فقر پنداری و موازی‌کاری در امور بشردوستانه جلوگیری شود.

وی اظهار داشت: برای ساماندهی کمک‌های مردمی تاکنون کمیته امداد قم با ۱۸ خیریه بزرگ استان، سپاه و همچنین دفتر مقام معظم رهبری تعاملات انجام‌ گرفته‌است.

وی بیان کرد: ۴۰۰ خیریه در سطح استان قم فعال است که صدور مجوز برای بسیاری از آن‌ها از همان ابتدا اشتباه بوده و امروز نیز هیچ‌گونه حسابرسی و اطلاعاتی از فعالیت‌های اقتصادی آن‌ها وجود ندارد.

میرشکار گفت: ۲۲ هزار خانواده موردحمایت دائمی کمیته امداد قم در طول ماه رمضان از بسته‌های معیشتی به‌صورت کالا، بن کارت‌های خرید و نقدی بهره‌مند می‌شوند.

کمک ۵ میلیارد تومانی خیرین قم به کمیته امداد

وی اظهار داشت:  از ابتدای اسفندماه ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک نقدی در بین خانواده‌های نیازمند قمی توزیع ‌شده‌است.

میرشکار اظهارداشت: از ابتدای شیوع کرونا ،خیرین استان ۵ میلیارد تومان به‌صورت نقدی و کالا به کمیته امداد قم کمک کردند.

میرشکار گفت: سقف بسته معیشتی نقدی کمیته امداد قم به خانواده‌های نیازمند ۳۰۰ هزار تومان است.

وی اظهار داشت:‌ ۷۰ تن برنج تاکنون برای توزیع بین این خانواده‌ها خریداری‌شده و روزانه ۲ هزار دست غذا نیز توسط کمیته امداد آماده و در بین خانواده‌های تحت پوشش توزیع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: درطول ماه رمضان ۹۰ هزار دست غذا در بین خانواده‌های نیازمند قمی توزیع خواهد شد.

میرشکار گفت:‌به تمام خانواده‌های تحت پوششی که سرپرستان آنان در اثر کرونا فوت کردند، ۴ میلیون تومان کمک نقدی از امروز پرداخت خواهد شد.

وی عنوان کرد: ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیز به مددجویان و صاحبان اشتغال خانگی هرکدام به میزان ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها