موج
کدخبر : ۳۲۷۳۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327385

شهردار قم تاکید کرد؛

شهردار قم شیوع بیماری کرونا را مورد توجه قرار داد و گفت: شیوع این ویروس سبب توجه‌ها به زیرساخت های الکترونیکی و بهره گیری از خدمات الکترونیک شده است که باید از این فرصت نهایت استفاده برده شود و فرهنگ سازی برای بهره گیری از آن ترویج داده شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه شورای معاونین شهرداری قم ، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت پروژه‌های اطراف حرم، اظهار داشت: پروژه‌های بسیاری از جمله اجرای میدان بزرگ امام خمینی(رخ) و پیاده راه ارم حاصل مطالعات دقیق شهرسازی در محدوده حرم مطهر است.

شهردار قم با اذعان به اینکه در پروژه پیاده‌راه ارم بسیاری از شاخص‌های شهرسازی و معماری پیش‌بینی شده، تصریح کرد: نمونه موفق اجرای پیاده‌راه ارم با تمام مخالفت‌هایی که با آن می‌شد، امروز به محوری مورد استقبال مردم تبدیل شده و یک فضای تبادل و تردد باز شهری است.

سقائیان نژاد ضمن تأکید بر اجرای سریع و بر اساس برنامه زمانی پروژه پیاده‌راه خیابان انقلاب، حفظ اصول و دستورالعمل‌های ایمنی در جهت حفظ سلامتی و رفاه حال شهروندان و به ویژه کسبه و ساکنین خیابان انقلاب، اضافه کرد: این موضوع از اصلی‌ترین راهبردهای اجرایی در زمان عملیات عمرانی پروژه پیاده‌راه انقلاب است و مدیران شهری باید با الزام تمامی عوامل اجرایی و نظارتی پروژه، بر این مهم توجه نمایند.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های شهرداری در محدوده حرم مطهر حضرت معصومه(س)، گفت: در پروژه‌های بهسازی مسیرهای تردد پیرامون حرم مطهر رفاه حال زائران و مجاوران، توجه به معماری ایرانی-اسلامی و لطافت و زیبایی در اولویت است.

شهردار قم با تاکید بر اینکه ترویج خدمات الکترونیکی سبب کاهش هزینه ها برای مردم و دستگاه‌ها می‌شود، یادآور شد: اقدامات خوبی در زمینه شهر الکترونیک و شهروند هوشمند در سال های گذشته در شهرداری قم انجام شده است که باید به صورت ویژه فاز دوم زیرساختهای درون سازمانی ارائه خدمات جامع الکترونیک پیگیری شود.

سقائیان نژاد بر لزوم تلاش برای ارتقای سواد الکترونیک در بین مردم تاکید کرد و گفت: بخشهای مختلف شهرداری به ویژه روابط عمومی، سازمان فرهنگی و مجموعه شهر هوشمند باید آموزش هنرمندانه و مهندسی شده در زمینه ارتقاء شهروند هوشمند را انجام دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها