موج
کدخبر : ۳۲۷۰۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327079

اداره کل هواشناسی هرمزگان اعلام کرد؛

بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، در نقاطی از استان، عمدتا مناطق شمالی و ارتفاعات با توجه به افزایش ابرناکی، رگبار پراکنده باران و رعد وبرق خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان؛ طی امروز درسطح استان، ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود.

بنا بر گزارش این اداره کل؛ در نقاطی از استان، عمدتا مناطق شمالی و ارتفاعات با توجه به افزایش ابرناکی، رگبار پراکنده باران و رعد وبرق خواهیم داشت.

گفتنی است؛ در مناطق دریایی نیز از ساعات ظهر وزش باد نسبتا شدید جنوب غربی-شمال غربی پیش بینی می شود که در محدوده ی 40 کیلومتر در ساعت بوده و سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

توصیه می شود با توجه به نامساعد بودن شرایط دریا شناورهای سبک از ترددهای دریایی در ساعات بعدازظهر و شب خودداری نموده و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

بنا بر گزارشات کارشناسان این سازمان؛ طی روز پنجشنبه در اکثر نقاط استان از میزان ابرناکی کاسته خواهد شد، در مناطق شمالی استان، رگبار پراکنده باران دور از انتظار نخواهد بود ، البته طی روزهای آینده شرایط بارشی تضعیف خواهد شد.

شایان ذکر است؛ در مناطق دریایی به ویژه دریای عمان تا روز جمعه دریا نسبتا مواج خواهد بود و در سایر نقاط به تدریج از میزان تلاطم دریا کاسته خواهد شد.

از لحاظ دمایی، با توجه به روند پایداری هوا و کاهش ابرناکی افزایش نسبی دما طی روزهای آینده مورد انتظار است که این روند گرم شدن، هفته آینده در سطح استان محسوس تر خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها