موج
کدخبر : ۳۲۶۷۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326737

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: اگرچه با افت پیک کرونا در قم مواجه هستیم ولی شرایط کرونایی همچنان ادامه داشته و این شرایط نیاز به استمرار مراقبت‌های بهداشتی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیامک محبی در نخستین جلسه هماهنگی اجرای طرح ساماندهی مشارکت‌های مردمی در پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا که در سالن معصومیه فرمانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که اگرچه محدودیت‌های اجتماعی کاهش یافته است ولی همچنان موضوع کرونا پایان نیافته و نباید هدف اصلی خودمان که شکست این ویروس است را فراموش کنیم.

وی افزود: در ۲ روز گذشته پیک خفیفی از افزایش مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشتی قم را شاهد بودیم که خوشبختانه این روند امروز یکشنبه متوقف شد و امیدواریم این روند کاهشی در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.

وی بابیان این‌که دانشگاه علوم پشکی به دنبال تعطیلی اصناف نیست گفت: رعایت فاصله‌گذاری هوشمند و اجرای دستورالعمل بهداشتی برای بازگشایی اصنافی که مجاز به ازسرگیری فعالیت شدند، بسیار ضروری است.

محبی بابیان این‌که متاسفانه باوجود حجم بسیار زیاد کمک‌های مردمی، این کمک‌ها به‌صورت متوازن در حوزه بهداشت و درمان توزیع نشده است ، گفت: عمده مشارکت‌های مردم در درمان خلاصه شد و حوزه بهداشت از این ظرفیت کمتر برخوردار گردید.

وی ظرفیت‌سازی برای استفاده از ظرفیت سمن‌ها و مشارکت‌های مردمی و تداوم فعالیت این سمن‌ها را مورد تأکید قرار داد و افزود: نهادینه کردن سازوکاری متناسب با بافت مذهبی و سنتی کشور برای شبکه‌سازی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی با نگاه بلندمدت ضروری است.

محبی اظهار داشت: ۸۷ پایگاه سلامت در استان وجود دارد که این پایگاه‌ها اگرچه در ابتدا با چالش‌هایی مواجه بودند، ولی در ادامه و در قالب طرح غربالگری و طرح سلامت اقدام‌های بسیار بزرگی انجام دادند که این پایگاه‌ها ظرفیت‌های خوبی در استان هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها