موج
کدخبر : ۳۲۶۷۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326715

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان از دستگیری کلاهبرداران جاعل که توانسته بودند 150 میلیارد ریال مال واموال مردم را غارت نمایند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سرهنگ عبدالله فاتحی پیش از ظهر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: این باند شامل 10 مرد و 2 زن هستند که با جعل اسناد و سندسازی افراد را اغوا و تطمیع کرده و اموالی را به جعل و کلاهبرداری تصاحب می‌کردند.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه تعداد کلاهبرداری این افراد 25 فقره است و به همین تعداد هم شاکی دارند، افزود:‌ پس از رجوع تعدادی از همشهریان به اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی و شکایت از سرقت اموال آنها با سندسازی، بلافاصله با همکاری بازپرس و دادستان در کوتاه‌ترین زمان و در تعطیلات افراد این باند شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ فاتحی یادآور شد: شهروندان هر نوع معامله ملکی یا خودرویی خود را در دفاتر مشاورین معتبر انجام دهند و حین معامله مالکیت فروشنده و هویت او حتما برایشان محرز شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از میزان کشفیات و موفقیت‌های پلیس آگاهی کردستان در فروردین ماه ارائه داد و گفت: در این مدت در حوزه سرقت مغازه‌ها با وجود تعطیلی شاهد کاهش 28 درصدی وقوع سرقت و در حوزه منزل هم شاهد کاهش 6 درصدی وقوع سرقت در مقایسه با فروردین سال گذشته بوده‌ایم.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان تاکید کرد: در این مدت اما میزان کشفیات سرقت منزل که بخش عمده‌ آن مربوط به ماه‌های گذشته بود،  129 درصد افزایش یافت.

وی با بیان اینکه 75 درصد جرایم استان کردستان سرقت‌های خُرد است، اظهار داشت: در مقایسه با فروردین پارسال شاهد افزایش51  درصد کشفیات سرقت هستیم.

سرهنگ فاتحی  با اشاره به اینکه 232 مورد از جرایم کشف شده از طریق راه‌های علمی بوده و در نتیجه این جرایم با ادله علمی به اثبات رسیده است، افزود: سه سارق سیم برق هم در فروردین ماه امسال دستگیر شدند که این سارقین به 12 مورد سرقت اعتراف کردند.

وی اضافه کرد: در این مدت 2 خانم سابقه‌دار که با رفتن به منزل زنان مسن و جلب اعتماد آنها با استفاده از دارو آنها را بیهوش و اموال منزل را به سرقت می‌بردند پس از ارتکاب 2 فقره سرقت، دستگیر شدند.

سرهنگ فاتحی با بیان اینکه در این مدت سه سارق هم دستگیر شدند که 2 سرقت به عنف، 37 فقره سرقت داخل خودرو و 2 فقره سرقت احشام را مرتکب شده بودند، یادآور شد: در این ماه باند سه نفره سارقین خودرو هم دستگیر شدند که به سرقت پنج فقره خودرو و پنج فقره موتور سیکلت اعتراف کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها