موج
کدخبر : ۳۲۶۵۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326599

فریدون همتی خبر داد؛

استاندار هرمزگان گفت: علاوه بر تامین آب شرب شهرستان میناب از طریق این سدها، در سال جاری ۵۰ میلیون متر مکعب آب برای کشاورزی در دشت میناب از سدهای استقلال میناب و شمیل و نیان اختصاص پیدا می کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان با اشاره به بارندگی ها و ذخیره سازی مناسب آب در سدهای استان و افزایش سطح منابع آب زیرزمینی، عنوان کرد: با این وجود رویکرد اصلی در راستای تامین آب شرب به ویژه برای شهرستان‌های بندرعباس و بندرخمیر تکمیل آب شیرین کن های موجود است.

وی ادامه داد: در این راستا فازهای باقی مانده از آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس تا آخر تیرماه سال جاری تکمیل می‌شود و راه اندازی فاز نخست آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی بندرعباس نیز در حال پیگیری است که به زودی به نتیجه خواهد رسید.

استاندار هرمزگان افزود: ۵۰ هزار متر مکعب از فاز نخست آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی برای آب شرب بندرعباس تخصیص می یابد و با اضافه شدن کامل تمامی فازهای آب شیرین کن ۱۰۰ هزار متر مکعبی نیز در مجموع به میزان ۱۵۰ هزار متر مکعب آب از طریق این دو آب شیرین کن جهت تامین آب شرب بندرعباس و بندرخمیر تخصیص می یابد.

همتی تصریح کرد: در پی استفاده از این آب شیرین کن ها، به همین مقدار نیز، میزان برداشت آب از سدهای شمیل و نیان و استقلال میناب برای مصرف شرب بندرعباس و بندرخمیر کاهش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به در حال تکمیل بودن آب شیرین کن ها، برنامه و سیاست ما استفاده از آب سدهای استقلال و سرنی شهرستان میناب برای مصرف آب شرب شهر میناب و روستاهای دارای زیرساخت در این شهرستان است.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: علاوه بر تامین آب شرب شهرستان میناب از طریق این سدها، در سال جاری ۵۰ میلیون متر مکعب آب برای کشاورزی در دشت میناب از سدهای استقلال میناب و شمیل و نیان اختصاص پیدا می کند.

همتی خاطرنشان کرد: با توجه به ذخیره سازی مناسب آب در سدها و همچنین راه اندازی تدریجی آب شیرین کن ها، یکی از رویکردهای مهم در استان توجه بیشتر به بخش کشاورزی می باشد که تامین و تخصیص آب از سد شمیل و نیان برای کشاورزی در این منطقه هم انجام می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین با توجه به افزایش سطح آب سفره های زیرزمینی در دشت میناب، رویکرد ما حفظ و تقویت آب موجود در این دشت ها و استفاده بیشتر از آب موجود در سدهای استقلال و سرنی میناب برای مصرف شرب و کشاورزی در شهر میناب و روستاهای دارای زیرساخت این شهرستان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها