موج
کدخبر : ۳۲۶۴۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326478

رییس واحد اهدای عضو هرمزگان، از اهدای اعضای بدن یک جوان ۴۱ ساله هرمزگانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکتر محمود حسین پور رییس واحد اهدای عضو هرمزگان، گفت: روز گذشته، با ایثار و فداکاری خانواده ی ابراهیم کهورزاده، سه هموطن نیازمند عضو پیوندی، حیاتی دوباره یافتند.

حسین پور ابراز کرد: اعضا بدن این جان آفرین ۴۱ ساله هرمزگانی، که به دنبال تصادف و ضربه به سر دچار مرگ مغزی شده بود؛ بعد از برداشت، برای به پیوند به بیمارستان ابن سینای شیراز منتقل شد.

وی افزود: نامبرده در شامگاه ۲۶ فروردین به دنبال تصادف و ضربه شدید به سر، با آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان شهید محمدی منتقل شده که بعد از بررسی و معاینات بالینی در همان دقایق اولیه، مرگ مغری وی تایید می شود.

حسین پور بیان کرد: بعد از تایید مرگ مغزی توسط تیم تایید کننده، متشکل از چهار پزشک متخصص و رضایت خانواده مبنی بر اهدای عضو ، مراقبت های ویژه از قبیل انجام آزمایشات لازم و انجام مشاوره های پزشکی لازم برای آماده سازی این جان آفرین، برای عمل هاروست (عمل برداشت اعضای پیوندی) توسط تیم اهدای عضو، انجام شده و بعد از عمل، دو کلیه و کبد این جوان هرمزگانی جهت پیوند به شیراز منتقل شد.

رییس واحد اهدای تصریح کرد: کبد وی به خانم 55 ساله و کلیه ها به آقای 58 ساله و خانم  48 ساله نیازمند اعضای پیوندی که مدتها در انتظار دریافت عضو بودند؛ اهدا شد.

وی ضمن اشاره به همه گیری بیماری کرونا، تاکید کرد: بیماران خاص و به ویژه موارد پیوند اعضا باید نهایت مراعات بهداشتی را انجام دهند و بیش از سایر افراد جامعه، باید موارد بهداشتی را رعایت کنند و اگر قرار است سایر افراد در منزل، قرنطینه اختیاری باشند، این بیماران باید بیشتر این نکات را مورد توجه قرار دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها