موج
کدخبر : ۳۲۶۳۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326327

مدیرکل کمیته امداد استان قم ابراز امیدواری کرد؛

مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به نامگذاری سال 99 که مزین به نام جهش تولید است ابراز امیدواری کرد که این نهاد در استان قم گام های مؤثرتری جهت ایجاد اشتغال مضاعف مددجویان و جهش تولید در کشور بردارد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، اکبر میرشکار با اشاره به اینکه توانمندسازی مددجویان جزو اهداف اصلی کمیته امداد است، اظهار کرد: کارفرمایان متقاضی نیروی کار و تعامل با مراکز کاریابی این ظرفیت را به وجود آورده است که از طریق تسهیلات قرض الحسنه منابع داخلی و بانکی بتوانیم به این هدف برسیم.

وی تسهیلات پرداختی برای مددجویان مستعد کار را بیش از 61.6 میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد: از این مبلغ 57 میلیارد و 212 میلیون تومان از اعتبارات قرض الحسنه بانکی از محل تبصره بودجه سال 1398 و برنامه قانون حمایت از ایجاد و توسعه اشتغال پایدار روستایی و بیش از چهار میلیارد و 474 میلیون تومان از منابع صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت شده است.

میرشکار مجموع طرح های اجرا شده کارفرمایی و خوداشتغالی برای مددجویان در سال گذشته را دو هزار پنج طرح عنوان کرد که در این طرح ها دو هزار و 648 نفر مشغول به کار هستند.

وی افزود: در سال گذشته 153 نفر نیز از طریق کاریابی به مراکز تولیدی و خدماتی معرفی و به کار گمارده شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم، ارایه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، کاریابی و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را در راستای پایدارسازی کسب و کار جامعه هدف عنوان کرد و افزود: یکی از مهمترین رویکردهای این نهاد ارائه آموزش‌های مبتنی بر اشتغال پایدار و متناسب با بازار کار و آماده‌سازی نیروی کار ماهر برای ایجاد اشتغال است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها