موج
کدخبر : ۳۲۶۱۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326123

عبدالحمید سعدینی خبر داد؛

سرپرست مدیریت بحران استانداری هرمزگان از ورود سامانه بارشی با اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی طی روزهای آخر هفته جاری خبر داد و گفت: سامانه بارشی آخر هفته جاری (چهارشنبه ۲۷ و پنجشنبه ۲۸ فروردین ماه) وارد استان خواهد شد که با توجه به ایجاد شرایط جوی در استان مردم باید نکات ایمنی را به دقت رعایت کنند و از قرار گرفتن در حریم رود خانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالحمید سعدینی سرپرست مدیریت بحران استانداری هرمزگان ضمن اعلام این خبر، با اشاره به هشدار هوا شناسی شماره 4 (سطح نارنجی) گفت: از فرمانداران به عنوان رؤسای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران  شهرستان های تابعه می خواهیم که به منظور جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی، جلسات این ستاد را برگزار و تمهیدات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

وی اضافه کرد: با توجه به هشدار اداره کل هواشناسی استان و همچنین نقشه ها و تحلیل خروجی مدل های هواشناسی، ورود یک موج بارشی جنوبی را به جنوب کشور و استان هرمزگان نشان می دهد که طی روزهای آینده سبب وقوع نا پایداری های جوی و دریایی خواهد شد.

سعدینی با توصیف سامانه مورد انتظار، بیان کرد: انتظار می رود که  فعالیت سامانه بارشی و مواج شدن دریا از چهارشنبه تا پنج شنبه در تاریخ۲۷ و ۲8 فروردین ماه در استان آغاز شده و ادامه داشته باشد.

سرپرست مدیریت بحران استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: رگبار، باران و رعد و برق در برخی نقاط استان به ویژه مناطق دریایی، نقاط غربی و شمالی استان، احتمال وقوع تگرگ، باد نسبتا شدید، گاهی تند باد لحظه ای و مواج شدن دریا تا ارتفاع موج 200 سانتی متر از جمله پیش بینی های صورت گرفته پیرامون ورود این سامانه به استان است.

وی با اشاره به منطقه اثر این سامانه بارشی در هرمزگان گفت: تمام سطح استان به ویژه مناطق دریایی، نقاط غربی و شمالی استان در معرض این سامانه قرار خواهد گرفت.

سعدینی با اشاره به اثر مخاطره این سامانه بارشی در استان گفت:  احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها در مناطق غربی و شمالی استان، وقوع صاعقه اختلال در تردد های دریایی از مخاطرات ورود این سامانه بارشی به استان خواهد بود.

وی تاکید کرد: پایش وضعیت سدهای استان و مدیریت کامل آن به سبب احتمال طغیان رودخانه ها از بالا دست در مناطق مرکزی و شمالی و غربی استان و حوزه آبریز سد های واقع در استان های مجاور باید بررسی و پیگیری شود.

سعدینی افزود: با توجه به وزش باد نسبتا شدید و احتمال وقوع تند باد های لحظه ای و مواج شدن دریا، کنترل وضعیت تردد دریایی و رفت آمد در سواحل مراقبت و پیشگیری در خصوص اقدامات مرتبط پیش روی آب دریا در مناطق ساحلی تمهیدات لازم صورت پذیرد.

سعدینی در پایان از مردم خواست تا برای حفظ سلامت خود و خانواده از قرار گیری در حریم رودخانه های فصلی و همچنین از صعود به ارتفاعات خودداری و نکات ایمنی را با دقت رعایت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها