موج
کدخبر : ۳۲۵۲۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325277

از آغاز بحران ویروس کرونا:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: از آغاز بحران کرونا تاکنون 1750نفر در بیمارستانهای استان بستری شده و 1237نفر بابهبودی ترخیص شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: از آغاز بحران ویروس کرونا در استان اردبیل تاکنون هزار 750 نفر در بیمارستانهای استان بستری شده که هزار 237 نفر بابهبودی ترخیص شده اند.

وی ادامه داد: بطور متوسط روزانه 100 نفر بیمار مراجعه کننده به بیمارستانها را داریم، و با توجه به نتایج بررسیهای بالینی، رادیولوژی و سی تی اسکنهای انجام شده از بیماران مراجعه کننده، در چهار روز گذشته ابتلای 215 نفر به کرونا بصورت تشخیص اولیه تایید شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: 330 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستانهای استان و نگهداری 48 بیمار بدحال در بخشهای مراقبت ویژه بیمارستانها هستند.

اکبری اضافه کرد: متاسفانه روند ابتلا به کرونا در استان همچنان صعودیست و این روند احتمالا تا اواسط اردیبهشت ماه همچنان ادامه خواهد داشت.

 

** آمارجان باختگان ویروس کرونا در اردبیل به 110 نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل با 26 نفر افزایش نسبت به دیروز به 648 نفر و تعداد فوتیها با 3 نفر افزایش نسبت به دیروز به 110 نفر رسید.

 اخوان اکبری تاکید کرد: مردم در خانه مانده، موازین بهداشتی را به دقت رعایت کرده و صاحبان مشاغلی که اجازه فعالیت نسبی به آنها داده می شود حتما فاصله اجتماعی را رعایت کنند، افراد مسن، خانمهای باردار و افراد دارای بیماریهای زمینه ای حتما و قطعا در خانه بمانند و در صورت بروز علائمی همچون تب و لرز، تنگی نفس، گلو درد و سرفه خشک سریعا به شماره تلفن 190و یا 4030 اطلاع دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها