موج
کدخبر : ۳۲۵۱۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325114

کار پسندیده زنان بندرلنگه در این روزهای کرونای؛

مسئول بسیج جامعه زنان بندرلنگه، گفت: در پی کمبود خون جمعی از بانوان بسیجی با مراجعه به پایگاه انتقال خون در این شهرستان بارعایت فاصله و موارد بهداشتی، اقدام به انتقال خون به بیماران نیازمند کردند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، در روزهای که مردم با ویروس خطرناک کرونا دست و پنجه نرم می کنند شاهد رکود و خلوتی مراکز انتقال خون در استان هرمزگان به ویژه در شهرستان بندرلنگه هستیم.

طاهره ساهور مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان بندرلنگه با اشاره به اهمیت انتقال خون به ویژه در روزهای حساس کرونایی،  اظهار کرد: جهاد همیشه ادامه دارد و این بار در روزهای کرونای انتقال و اهدای خون به بیماران نیازمند به خون یکی از بزرگترین جهادها محسوب می شود.

ساهور گفت: در همین راستا در پی کمبود خون در شهرستان بندرلنگه جمعی ازبانوان بسیجی بامراجعه به پایگاه انتقال خون در شهرستان با رعایت فاصله و موارد بهداشتی، اقدام به انتقال خون به بیماران نیازمندبه خون در شهرستان کردند.

وی افزود: این عمل خیر خواهانه که به همت بسیج جامعه زنان باهمکاری بسیج جامعه پزشکی و پایگاه انتقال خون شهرستان در مرکز انتقال خون انجام شد موجب شده که اقشار مختلف مردم با شرکت در این سنت حسنه به بیماران نیازمند به خون کمک کنند و ذخیره خونی پایگاه انتقال خون را به شرایط مطلوب برسانند.

*هر خانه یک پایگاه انتقال خون باشد

فرشته نظر بین، مسئول پایگاه انتقال خون شهرستان بندرلنگه  با اشاره به کاهش مراجعه کنندگان  انتقال خون به این مرکز اظهارکرد:با شیوع کرونا در کشور، حضور اهدا کنندگان خون در پایگاه های انتقال خون کمرنگ شده است.

وی افزود: بیماران تالاسمی،هموفیلی، دیالیزی و … از جمله بیماران نیازمند به خون هستند که در این روزهای حساس کرونایی که همه با آن دست و پنجه نرم می کنند به علت کمبود خون ممکن است جان خود را از دست می دهند و بنابراین از هر یک از شهروندان با مراجعه به این مرکز و اهدا خون می توانند به بیمارانی که شدیدا به این کار خدا پسندانه نیازمند هستند کمک کنند.

مسئول پایگاه انتقال خون شهرستان بندرلنگه در پایان خاطر نشان کرد: هر خانه میتواند یک پایگاه انتقال خون باشد و با استفاده از این طرح میتوان سنت حسنه انتقال خون رادرهر خانواده ترویج داد.

گفتنی است پایگاه انتقال خون در شهرستان بندرلنگه به عنوان تنها مرکز انتقال خون در غرب استان این روزها با کمبود خون در گروه های خونی مختلف به ویژه گروه خونی o , b مواجه است و موجب شده که توانایی پاسخگویی بیماران نیازمند به خون را نداشته

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها