موج
کدخبر : ۳۲۳۹۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323922

فرمانده انتظامی کردستان:

فرمانده انتظامی کردستان از اجرای قاطعانه و جدی طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سردار علی آزادی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، اظهار داشت: در قالب این طرح، ممنوعیت تردد خودروهای غیر بومی به شهرهای استان اعمال خواهد شد و اجازه ورود به اینگونه خودروها داده نمی‌شود ضمن اینکه در خروج خودروهای غیر بومی و مسافران نیز تسریع می‌شود.

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه در زمان اجرای این طرح برگزاری هرگونه مراسمی که مستلزم تجمع افراد باشد از جمله جشن‌ها، مراسم ختم، نمازهای جمعه و جماعات و مراسم 13 بدر ممنوع است،  افزود: پلیس موظف است با هرگونه تخلف از این طرح قاطعانه برخورد کند چرا که اولویت ما سلامت مردم است.

سردار آزادی با بیان اینکه مسافرت هم طی اجرای این طرح و حروج از شهرها برای خودروهای بومی و پلاک کردستان ممنوع است، اضافه کرد: پلاک خودرو، کارت بیمه و کد ملی راه‌های شناسایی محل سکونت افراد است که از این طریق پلیس به وظیفه‌اش عمل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه همکاران ما در پلیس با رعایت اخلاق و رافت اسلامی با مسافرین رفتار خواهند کرد، یادآور شد: فقط خودروهای پلاک کردستان و ساکنین استان اجازه ورود دارند ضمن اینکه اجازه خروج به ساکنین استان نیز در این مدت به هیچ عنوان داده نخواهد شد.  

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه خودروی متخلفین از این طرح و افرادی که از دستور پلیس سرپیچی کنند یک ماه توقیف و پنج میلیون ریال جریمه می‌شود، گفت: خودروهایی که خارج از استان بودند هم تا رسیدن به مقصد فقط حق ورود به شهرهای مسیر را ندارند و باید از کمربندی‌ و کنار گذرها عبور کنند.  

وی با بیان اینکه در طول زمان اجرای طرح فقط خودروهای امدادی، سوخت‌رسان و باری حامل کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم حق عبور و مرور از جاده‌های استان و ورود به شهرها را دارند، افزود: اصنافی که مایحتاج ضروری و عمومی مردم را تامین می‌کنند از جمله نیازهای اولیه، داروخانه، نانوایی و سوپرمارکت و پمپ بنزین‌ها اجازه فعالیت دارند و سایر اصناف غیرضرور تعطیل هستند.  

سردار آزادی با اشاره به اینکه اصنافی که طرح فاصله گذاری اجتماعی تخلف کنند به مدت یک ماه پلمب می‌شوند،  یادآور شد: این تصمیمات یرای حفظ سلامت مردم گرفته شده و بدون مشارکت‌ مردم هم طرح موفق نخواهد شد بنابراین از عموم مردم تقاضا داریم ما را در اجرای این طرح صمیمانه همراهی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها