موج
کدخبر : ۳۲۳۸۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323836

به منظور مقابله بهتر با ویروس کرونا انجام شد؛

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان نصب دستگاه توربوجت مه افکن بر روی یک از خودروهای آتش نشانی در اصفهان به منظور مقابله بهتر با ویروس کرونا خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محسن گلابی اظهارداشت: در راستای مقابله بهتر با شیوع ویروس کرونا یک دستگاه توربوجت مه افکن روی یکی از خودروهای آتش نشانی شهرداری اصفهان نصب و برای ضدعفونی کردن و گندزدایی معابر سطح شهر اصفهان استفاده می شود.

وی هزینه خرید این دستگاه را صد میلیون تومان ذکر کرد و افزود: این دستگاه توسط صنعتگران اصفهانی و با نظارت متخصصان سازمان تولید شد.

گلابی اظهار کرد: این دستگاه روی یکی از خودروهای آتش نشانی نصب شده است، دستگاه توربوجت مه افکن علاوه بر اینکه در عملیاتی مانند تخلیه دود و دمندگی استفاده می شود در چنین مواقعی مانند شیوع ویروس کرونا می تواند برای مه پاش و ضدعفونی کردن و گندزدایی استفاده شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه با این دستگاه علاوه بر مصرف بهینه مواد ضدعفونی، سطح پوشش نیز افزایش پیدا می کند، تصریح کرد: این اولین دستگاهی است که نصب شده و مراحل آزمایشی آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در صورت مثبت بودن عملکرد دستگاه در مرحله آزمایشی بلافاصله تعداد بیشتری از این دستگاه خریداری می شود، اضافه کرد: این دستگاه به صورت اتوماتیک کار مه پاشی را انجام و باعث می شود از نیروی انسانی کمتری استفاده شود، همچنین حجم ذخیره مواد بیشتری را می توان با استفاده از این دستگاه برای پاشش در اختیار داشت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، هزینه خرید این دستگاه را صد میلیون تومان ذکر کرد و افزود: این دستگاه توسط صنعتگران اصفهانی و با نظارت متخصصان سازمان تولید شد.

محسن گلابی افزود: این دستگاه به صورت خودکشش بوده که باعث می شود استفاده از شیلنگ در آن مطرح نباشد، همچنین پس از این دوره نیز می توان از کاربری های دیگر این دستگاه استفاده کرد. 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه کار ضدعفونی معابر و اماکن شهر تعطیل نشده و توسط اکیپ های مختلف آتش نشان هر شب کار انجام می شود، گفت: در روزها و شب هایی که از پزشکان و پرستاران به عنوان خط شکنان بهداشت و سلامت نام برده می شود، نیروهای آتش نشان نیز مانند دیگر روزها و شب های سال به عنوان خط شکنان ایمنی مردم به انجام وظایف خود مشغول هستند. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها