موج
کدخبر : ۳۲۳۸۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323832

رییس اداره بهداشت و سلامت آموزش و پرورش یزد؛

رییس اداره بهداشت و سلامت آموزش و پرورش یزد گفت: در پی شیوع کرونا با همکاری و مشارکت مرکز بهداشت استان یزد نسبت به آموزش مدیران، مراقبین سلامت و نیروهای خدماتی مدارس اقدام و کلیه مدارس یزد حداقل یک بار ضد عفونی شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید احمد حسینی تبار رییس اداره بهداشت و سلامت آموزش و پرورش یزد اظهار داشت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مدارس و ابتلای دانش آموزان به این بیماری ضمن پیگیری تعطیلی مدارس پس از شیوع بیماری در کشور با همکاری و مشارکت مرکز بهداشت استان یزد نسبت به آموزش مدیران، مراقبین سلامت و نیروهای خدماتی مدارس اقدام و کلیه مدارس حداقل یک بار ضد عفونی شد.

وی افزود: جهت ایجاد وحدت رویه در آموزش پیشگیری از شیوع بیماری وکمک به مدیریت این بیماری درمدارس؛ بخشنامه ها و دستورالعمل های صادره از ستاد کشوری و استانی تدوین و به مدارس ابلاغ شده است.

وی گفت: تهیه و تولید محتوای آموزشی (پوستر، بروشور، کلیپ و...) قابل انتشار در فضای مجازی  با رویکرد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در جامعه ویژه مراقبین سلامت و دانش آموزان و ابلاغ از طریق کانال و گروه های مجازی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش از جمله فعالیت های انجام شده توسط این اداره می باشد.

حسینی تبار اظهار کرد: از اقدامات موثر و کارآمد دیگری که در زمینه ارتقای سلامت جامعه و پیشگیری از شیوع بیماری ها به ویژه ویروس کرونا انجام شده است فعال سازی کمپین هر دانش آموز یک سفیر سلامت می باشد که همزمان با سایر استان ها با شعار: #نه به سفر# نه به دید و بازدید عید#در خانه می مانیم# به یاری خدا کرونا را شکست می دهیم عملیاتی گردیده است.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی و هماهنگی جهت بهسازی و ارتقای تسهیلات بهداشتی مدارس (لوله کشی صابون مایع، روشویی و توالت و...) محروم، شبانه روزی، اتباع خارجی و مدارس دارای مشکل در این زمینه از اقدامات این اداره می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها