موج
کدخبر : ۳۲۳۶۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323665

معاون درمان علوم پزشکی یزد مسمومیت‌های ناشی از نوشیدن الکل را از چالش‌های جدید معاونت درمان استان یزد دانست.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمود نوری شادکام معاون درمان علوم پزشکی یزد بابیان اینکه با همکاری مردم خوب استان تعداد ورودی و خروجی بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های ما ثابت‌شده است گفت: بحمدالله شیب صعودی مبتلایان به بیماری کرونا در استان ملایم‌تر شده و تاکنون از تعداد 2هزار و 207 نفر افراد بستری مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان هزار و 588 نفر بهبود یافتند.

وی مسمومیت‌های ناشی از نوشیدن الکل را از چالش‌های جدید معاونت درمان استان یزد دانست و گفت: در روزهای گذشته نوشیدن الکل سبب مسمومیت 24 نفر از شهروندان یزدی شد که متأسفانه منجر به فوت 4 نفر،نابینایی 3 نفر و مرگ مغزی 2 نفر شده و مابقی این افراد نیز مشکلات کلیوی پیداکرده و تحت دیالیز قرار دارند.

معاون درمان علوم پزشکی یزد تأکید کرد: نوشیدن الکل هیچ تأثیری بر ویروس کرونا ندارد و با توجه به ورود الکل‌های تقلبی توسط برخی افراد سودجو به بازار نوشیدن آن‌ها بسیار سمی و خطرناک است.

شادکام درزمینهٔ پیش‌بینی زمان شیب نزولی بیماری کرونا در استان یزد گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با همکاری خوب مردم از 15 فروردین‌ماه شاهد روند نزولی این بیماری در استان باشیم البته فرایند این دست بیماری‌های اییدمی طی بازه 2 تا 6 ماهه فروکش کرده و از بین خواهد رفت.

معاون درمان علوم پزشکی یزد در پایان در خصوص افرادی که از آنان تست کرونا گرفته می‌شود اظهار داشت: به دلیل عدم دسترسی آسان به کیت‌های تشخیص و گران بودن تست کرونا این تست از بیماران گرفته می‌شود که بیشترین علائم بیماری کرونا را داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها