موج
کدخبر : ۳۲۳۶۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323620

استاندار قم:

استاندار قم گفت: در سطح استان با تدابیر و پیشگیری‌های صورت گرفته تا حدودی مساله کنترل شده ولی این کنترل به معنای رفع نگرانی‌ها نیست، چرا که ما بسیار نگرانیم که شاهد موج دوم شیوع این بیماری بویژه بعد از سفرهای نوروزی باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست برای چندمین بار از احتمال بروز موج دوم شیوع کرونا در این استان ابراز نگرانی کرد و نسبت به بی‌توجهی به توصیه‌ها و تصمیمات ابلاغی برای شکست چرخه شیوع این ویروس، هشدار داد.

وی اظهار داشت: در خصوص موضوع کرونا ویروس به صورت مرتب و روزانه جلسه ستاد بحران و همچنین شورای تامین را داریم و مسائل را دنبال می کنیم.

استاندار قم در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به تعطیلی مراکز تجاری، آموزشی و اداری اتخاذ تدابیری برای پیشگیری از این بیماری ضروری است‌.

این مقام ارشد اجرایی در قم با تاکید بر نقش مردم و همراهی آنها در مدیریت این مشکل در تعطیلات نوروزی، گفت: با کمک شهروندان می توانیم معضل را به گونه ای مدیریت کنیم که تعداد ورودی ها به بیمارستان ها و مراکز درمانی قم کاهش پیدا کند و سلامت شهروندان فراتر از این که است تامین شود.

استاندار قم همچنین با بیان اینکه برای مبارزه با کرونا طرح بسیح ملی را با جدیت در دستور کار داریم و تمام دستگاه ها نیز پای کار آمدند، گفت: در این راستا نیروهای مردمی، خیران سلامت و ستادهای داوطلب و جهادی یا یک همدلی بی نظیری اقدام می کنند.

وی با یادآوری اینکه مردم با ثبت مشخصات خود در سامانه طرح غربالگری کرونا به نشانی Salamat.gov.ir در تشخیص بیماری کرونا در افراد با مرکز بهداشت، فرمانداری و نیروی مقاومت بسیج استان همکاری کنند، تا یک پالایش و پایش ۱۰۰ درصدی را تا یکی دو هفته آینده در استان تکمیل کنیم، افزود: بلکه بتوانیم به صورت خانه به خانه این موضوع را مدیریت کنیم، و بر معضل کرونا فائق بیاییم‌.

استاندار قم همچنین با قدردانی از مراجع و علما و همه کسانی که با ارائه نظرهای خود، مردم را به ماندن در خانه و رعایت مسائل بهداشت فردی تشویق کردند، افزود: انتظار داریم اقلیتی که این مسائل را رعایت نمی کنند نیز به خاطر حفظ جان و سلامتی خود و کادر درمانی و پزشکی جامعه از سفرها و آمد و شدهای غیر ضروری اجتناب کنند تا بلکه به کمک‌ همدیگر بر این مشکل غلبه کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها