موج
کدخبر : ۳۲۳۵۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323537

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه از توقف زمین‌خواری در پارک شرقی کرمانشاه و تحت پیگرد قرار گرفتن متخلفین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، شهرام کرمی با اعلام خبر پیگیری قانونی متخلفین زمین‌خواری پارک شرقی کرمانشاه اظهار کرد: پس از وصول گزارش‌هایی مبنی بر مشاهده تخلف دیوارکشی در بخشی از پارک شرقی کرمانشاه، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: با بررسی‌های انجام‌شده از سوی ضابطین دستگاه قضایی یک فقره زمین‌خواری در این پارک تائید شد و از ادامه عملیات دیوارکشی در این پارک جلوگیری به عمل آمد.

مدعی‌العموم کرمانشاه خاطرنشان کرد: پس از احراز تخلف زمین‌خواری در پارک شرقی کرمانشاه، دستورات قاطع و سریع در خصوص شناسایی و برخورد با مباشرین، شرکا و معاونین جرم مذکور و همچنین قصور یا عدم قصور مأمورین دولتی و شهرداری صادر شد.

وی در ادامه با هشدار به زمین‌خواران و متصرفین اراضی ملی در استان، اعلام کرد: با متجاوزان به اراضی ملی به‌شدت برخورد کرده و هرگونه دست‌درازی به این اراضی را قطع می‌کنیم.

این مسئول اضافه کرد: بهره‌مندی از منابع طبیعی، هوای پاک و فضای سبز از حقوق حقه عامه شهروندان بوده و با شخص و یا اشخاصی که قصد تجاوز به حقوق عمومی را دارند به‌شدت برخورد خواهد شد.

کرمی در ادامه خواستار هوشیاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط مانند شهرداری، امور اراضی، میراث فرهنگی، منابع طبیعی، محیط‌زیست و نیروی انتظامی در برخورد با زمین‌خواران و متصرفین اراضی طبیعی و ملی شد و گفت: با توجه به اینکه در تعطیلات نوروزی قرار داریم، عده‌ای از سودجویان و زمین‌خواران ممکن است به خیال تعطیلی دستگاه‌های ذی‌ربط تخلفاتی داشته باشند، لذا انتظار داریم دستگاه‌های مذکور هشیاری خود را حفظ کرده و راه هرگونه تخلف را بر این سودجویان ببندند.

وی در پایان اعلام کرد: متخلفین باید آگاه باشند که چشمان دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی و امنیتی بیدار است و اجازه تخلف را به آن‌ها نمی‌دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها