موج
کدخبر : ۳۲۳۴۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323407

رئیس پلیس فتای اصفهان هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در خصوص کلاهبرداری مجرمان اینترنتی در قالب ثبت نام در طرح حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از بیماری کرونا به شهروندان اصفهانی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: عده ای از افراد سودجو و فرصت طلب با تبلیغات گسترده از کاربران فضای مجازی می خواهند در وب سایت هایی که آن ها راه اندازی کرده اند ثبت نام کنند تا از طریق به دست آوردن اطلاعات حساب بانکی قربانیان خود از آنان کلاهبرداری نمایند.

وی افزود: با توجه به تصمیمات دولت مبنی بر اعطای بسته های حمایت معیشتی از دهک های درآمدی پایین جامعه و با هدف حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع کرونا ویروس کلاهبرداران با این شیوه به دنبال دریافت شماره کارت بانکی، رمز دوم، تاریخ انقضا و cvv2 هموطنان هستند و پس از هدایت متقاضیان به درگاه‌های جعلی (فیشینگ)، اطلاعات کارت بانکی آنها را دریافت و در فرصتی مناسب اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آنان می‌کنند.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان  با بیان اینکه برای شرکت در این طرح نیاز به ثبت نام در هیچ وب سایتی نیست تاکید کرد: نحوه ی شناسایی و اعطای سایر بسته های حمایتی و معیشتی دولت از کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا ویروس به صورت رسمی از رسانه ملی و خبرگزاری رسمی اطلاع رسانی می شود .

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: شهروندان تمامی نیازهای خبری و اطلاع رسانی خود را از منابع معتبر و سایت های خبری مرجع تامین کنند و در صورت مواجه با موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها